Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Csongrád megyében hol lehet...

Csongrád megyében hol lehet sügért fogni?

Figyelt kérdés
És mivel, kis softplastic, vagy inkább csonti működik jobban?

2021. márc. 29. 18:18
 1/2 anonim ***** válasza:

A sügér megítélése nagyon megváltozott a '70-es, '80-as években még "nemszeretem" hal volt, aztán elkezdett ritkulni az állományuk, de nem is foglalkoztatta még a szakembereket sem, kb senkit nem érdekelt ez a halacska.

Az utóbbi években az ultra-light pergetők fedezték fel újra, közben felébredtek a halbiológusok is, mennyire megritkult a sügér állományunk, és mostanra már tilalmi idővel, méretkorlátozással védik.

Pergetve sügérezni lehet szórakoztató, élő csalival sügérre horgászni szerintem nem az... apró halacskák, de nagy a szájuk, csontit, gilisztát általában mélyen benyelik, a horog kiszedése a hal pusztulásával járhat, no meg a horgásznak is bosszúság 10-12 centis halakban keresni a horgot.

A legtöbb holtágban, csatornában, patakban élnek sügérek, ha az nincs leszennyezve. Apró termetű hal, nincs nagy igénye.

2021. márc. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sajnos semmilyen hal nincs a vizekben lassan csak afrikai törpeharcsa meg ezüstkárász. Nem is értem, hogy miért ilyen a helyzet itthon, Angliában kaptam rá a horgászatra, ott egy szennyezett nagyvárosban is mint pl London van egy csomó hal a csatornákban, sügér, csuka stb. Itt meg tavaly ősszel kimentem pár napot és semmi.
2021. márc. 29. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!