Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Nehéz megtanulni az orsós...

Nehéz megtanulni az orsós horgászbot használatát, ha nincs aki megmutatja?

Figyelt kérdés

2021. júl. 25. 14:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
65%
Nem annyira. Videókból elég jól meg lehet tanulni az alapokat, onnantól meg már tapasztalat kérdése. De nincs egy ismerősöd se akivel lemehetnél párszor?
2021. júl. 25. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs, a barátaim eléggé ellenzik a horgászatot.
2021. júl. 25. 14:46
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Apa, nagybácsi, senki sem horgászik a családban?
2021. júl. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
65%

Nekem kb 1 óra volt mire rájöttem h hogyan kell bedobni a botot. Plussz 3x újra kellett kötnöm a damilt, mert beakadt egy fába és elszakadt.

Lidlibe vettem a botot. A papírján minden le van írva h hogyan kell csinálni. Ha normálisan elolvasom akkor nem bénáztam volna annyit. Még illusztrálva is van.

2021. júl. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

#3 senki! Ez csak az én mániám volt mindig is, szüleim se szerették hogy ez engem érdekel, mert nagyon állatvédők.


#4 kimentél egyedül gyakorolni ezek szerint?

2021. júl. 25. 15:22
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
4-es vagyok. Igen egyedül voltam.
2021. júl. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Nem is tudtam hogy a lidliben lehet botot kapni.
2021. júl. 25. 15:32
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
Lidlbe csak időszakosan. De a héten láttam az Aldiba is leakciózva.
2021. júl. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

7

Lehet igen, bár botot nem vennék onnan, az orsóik viszont egész tűrhetőek.

2021. júl. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
91%

Van aki nagyon rövid idő alatt ösztönösen ráérez, és van aki nagyon sokáig sete marad.

Kezdőként, ha mód van rá, olyan helyet kell választani, ahol nincsenek a közelben horgászók, egy félre sikerült dobásnál nem tudsz keresztbe dobni azok szerelékein.

A fák kellemes árnyékot tudnak adni, de dobáskor oda kell figyelni, hogy véletlenül se akadj bele a fába, kezdőként inkább válassz olyan helyet, ahol nincsenek fák, bokrok, és a vízterület is elég szabad, nem egy pl nádassal tagolt rész, ahol pontosan kell dobni.

Ne dobj erőből, amíg nem érzed a dobás technikai részét.

Legyen a mozdulatban dinamika, tanulj meg egy előre meghatározott célra dobni, de az ne rögtön 100 méter fölötti táv legyen, az különben is sokszor fölösleges.

Az persze a helytől is függ, milyen távra érdemes horgászni, de sokszor elég a 20-30 méteresnél is rövidebb dobás... tanuláshoz, mozdulatokat begyakorolni pedig inkább a "pontos dobás" legyen a cél, ne a távolság.

A klipszes zsinórkiakasztást felejtsd el, rengeteg videóban láthatod, de az már gyakorlott szint, és sokszor fölöslegesnek is gondolom.

Halfogás szempontjából, és a dobás szempontjából is fontos a bot, orsó, zsinór összhang (dobáskor a horog nem, de halfogáshoz az a negyedik fontos elem).

2021. júl. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!