Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Az olyan horgászaton ahol a...

Az olyan horgászaton ahol a hal élve távozhat, mert vissza dobják, ott a halacska sérül magától a kifogásától? (horog)

Figyelt kérdés
Üdv nem tudom mi a neve annak fajta horgászatnak ahol a halat nem megölni akarják, hanem ha kifogták, max lefotózzák és távozhat, Azt kérdezném ilyenkor a hal sérül? Okoz neki a szájába a horog maradandó vagy bármien sérülést? "lelkileg" sérül a hal? köszi.
2021. nov. 22. 18:11
1 2
 11/14 indaboy válasza:
45%

A kérdésre a válsz: igen, okoz a halnak sebet, de ezt lehet kezelni, sebfertőtlenítőt kell használni.

A másik a fárasztási technika, egy 3,5-4 lbs bottal, 0.35-0.40 damillal csak kitekerik a halat, mint egy követ, na az tépi a hal száját. Láttam mit tesz egy 4 napos verseny a halak szájával, ahol a súly a fontos.

Én mindkét horgász módszert szeretem, konyhára is fogok halat, de van ahova a rekord fogások miatt megyek. Hozzá kell tennem, a halak egészségét óvjuk, minden szabályt betartok, amit el is várok azoktól, akik velem horgásznak.

Másik alap szabály: soha nem hozok el méreten aluli halat, és soha nem hozok el mindent. A kicsik mennek vissza.

2021. nov. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 mindentudó99 ***** válasza:
Sérül persze . Élő nagy vizen nem gond lehet sose fogják ki többet. De tavakon már nagyobb gond. Ha egy héten háromszor kifogjáknugyan azt a halat akkor ott nincs idő a sebgyógyulásra. És nem mindenki kíméletes. Sok halnak szana szét van szaggatva a szája.
2021. dec. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Sérül persze . Élő nagy vizen nem gond lehet sose fogják ki többet.


Ezzel arra célzol, hogy bár sérül de begyógyul a seb?

2021. dec. 16. 10:33
 14/14 anonim ***** válasza:

Persze, a normális eszközökkel és technikával kifogott hal gyakorlatilag nem szenved sosem maradandó sérülést, sőt.

A bajok akkor kezdődnek, amikor a nem megfelelő felszereléssel (szakállas, túl nagy horog, vastag zsinór) és nem kíméletes technikával (tépi ki a spori a halat farasztas helyett) gyakorlatilag szettepik a hal szajat, majd a parton halvedelmi eszközök nélkül osszetori magát a hal. Amúgy ettől jobban sérül, mint a horogtol.

2021. dec. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!