Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Át lehet alakítani harcsázó...

Át lehet alakítani harcsázó botot finom szerelékes bottá előkével?

Figyelt kérdés
Van egy harcsázó botom 0.30as damillal. Esetleg egy 0.16os előkével, 1.5gr-os úszóval és 10es horoggal át lehetne alakítani finomszerelékes keszegező készséggé, vagy a 30as főzsinór miatt túl nagy lenne ez ellenállás?

2021. dec. 9. 13:11
 1/9 anonim ***** válasza:
57%
Nem ideális de szerintem nem is akkora gond, 1.5 grammos úszóval már elmegy.
2021. dec. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

A harcsázó bot nem alkalmas erre!

Maga a bot test ehhez kemény nem elég "puha" a spicc

és a bot a finom vékony szereléshez!

2021. dec. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Első válaszoló, persze meg lehet próbálni, DE

benne van a pakliba hogy már egy jobb dévér vagy kárász is letépi magát,

mert merev erös a bot!

2021. dec. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Tehát ezesetben nem is (csak) a szereléken, hanem a spicc játékosságán van a hangsúly. A botot ajándékba kaptam, friss horgász vagyok kevés tapasztalattal. Mivel a rablózás nemkifejezetten érdekel, emiatt gondoltam, hogy finomszerelékkel békéshalazó szettre alakítanám át. Köszönöm a válaszokat, ment a zöld mindenkinek.
2021. dec. 9. 17:49
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

3

Miért tépné? Ha a draget lájtin hagyja akkor nem tépi le semmi.

2021. dec. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5

A fékre érted?

2021. dec. 9. 18:05
 7/9 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem lehet finom szerelékessel is használni, VISZONT! Finom szerelékesnél pont az adja az élvezetet, a lényeget, hogy mindent érzel, ami a szerelék másik oldalán történik, azaz ha erre a célra egy merev botot használsz, akkor pont a lényegből maradsz ki.


Nem teljesen ilyen, de egy példát mondok. Nekem van egy extra heavy és egy medium feederem. A mediummal sokkal nagyobb élmény volt kifogni egy 10 kilós pontyot, mint a másikkal, mert mindent éreztem, oda kellett jobban figyelni a fárasztás technikájára...stb. Ezen kívül a mediummal egy nagy kárászt is olyan kifogni, mint az extra heavyvel egy 4-5 kilós pontyot.


Szóval szerintem használni tudod erre, de ha a finom szerelékes ág jön be jobban, akkor szerezz be valami célnak megfelelőbb botot is.

2021. dec. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Kényszer megoldásként lehet hosszabbtávon szerezz egy match botot.
2021. dec. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
64%

Lehet... akár egy seprűnyélből is lehet keszegező botot fabrikálni, az más kérdés, hogy mennyire szerethető úgy a horgászat.


A 30-as damil amúgy nem egy valóban harcsára tervezett botot sejttet, lehet az "csak" pontyozó bot, de a 30-as főzsinórral 1,5 grammos úszós szereléket dobni... szerintem az nem fog menni.

2021. dec. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!