Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Na szóval el akarok kezdeni...

Na szóval el akarok kezdeni feederezni, de nemtudom hanyas horgot használjak, mivel gyártótól is függ, tudtok ajánlani olyan horgot márkával és mérettel együtt, ami alap feederezeshez jó lenne? (Kárász,ponty,keszeg)

Figyelt kérdés

2021. dec. 18. 19:01
 1/6 anonim ***** válasza:
40%
10-14 körülieket szvsz.
2021. dec. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%

A "feederezés" sok mindent jelenthet.

Lehet ezzel a módszerrel horgászni hosszú előkés, vagy method szerelékkel - előbbihez lapkás, utóbbihoz karikás horgot kötök általában.

A lefinomítás, vagy éppen a durvítás mértéke is sok mindentől függ, és ami még fontos, a horgok számozása nem egységes szabvány szerint történik, az egyik gyártó 10-es méretű horogja lehet egy másik gyártónak a 12-es méretéhez van közelebb.


Feederezéshez használok 16-os, de esetenként 6-os méretű horgot is, attól függően, hogy ott, akkor mi a cél, és amikor horgot választok, nem is a számozását nézem, hanem a méretét (ez jó lesz, vagy kisebb, nagyobb, más kiállású kellene)

Igen, a méret mellett a horog formájának, anyagának is jelentőséget tulajdonítok, de ez talán már a bőség zavara miatt van így.


Arra viszont most rácsodálkoztam, hogy a webes áruházak mennyire üresek, nagyon szűkös most a kínálatuk.

Lapkás.

[link] (10-es méretben)

[link] (8, 10, 12-es méret "kukoricás")

2021. dec. 19. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utóbbinak, ment a zöld :D
2021. dec. 19. 07:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Élő csalihoz (csonti, pinki, giliszta), csemege kukoricához inkább a hosszú előkés módszert választom. A körülményektől függően akár 16-os horog (1-2 pinki, vagy 1 csonti a csali), vékony előkén, de előfordulhat, hogy 6-os "kampót" kötök fel, ha eszik a ponty, és van néhány akadó is a közelben, erélyesen kell fárasztani.

Az arany középút a 10-es körüli horog méret.

Methodozáskor csalitüskét használok, karikás horogra, csomó nélküli kötéssel rögzítve, többnyire mesterséges csalikkal (wafters, pop-up)

Ilyen esetekben a csali mérete határozza meg a horog méretét.

Az arany középút itt is a 10-es körüli méret, amitől el lehet térni lefelé, felfelé, a csalik mérete is lehet 5 millimétertől, 10-12 milliméterig, különböző színekkel, ízekkel.

Kedvelem a Guru egyik horog tipusát (most nem tudom a konkrét számát), letezik szakállas, és szakáll nélküli verzióban. Vastag húsú, de ezért erős, nem hajlik ki olyan könnyen, mint a vékonyabb anyagból készült konkurens horgok.

Azonban ez sem azt jelenti, hogy másik márkából nincs jobb, sok horgász ragaszkodik ahhoz, ami neki bevált.

Nekem is van több száz darab horgom, ismerőseimnek szintén, és nem ugyanaz a készlet.

Van, aki SBS horgokat használ, a másik olcsóbbakat, drágábbat, én meg a külalak, és az anyag minőség, méret szerint variálok.

Egy vékony húsú 16-osnak is megvan a helye, kora tavasszal akár még pontyozni is jó lehet, de nyáron akadós, hínáros, tökleveles területen azzal egy 2-3 kilós pontyot akkor lehet kivenni, ha az ki akar jönni. A 10-es Guru már bír némi erőszakosságot a fárasztás során.

Nyílt, akadó mentes területen horgászóknak más a szempont, nálam van töklevél, sás, nád a közelben s a megakasztott pontyok tisztában vannak azzal, hova kellene menekülni...

2021. dec. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felvilágosítást, ment a zöld :D
2021. dec. 19. 18:10
 6/6 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, kezdőként szezonban érdemes kiismerni a halakat. Így tavaszi, késő őszi vizekre csak azt javaslom, próbálkozni, variálni kell.

Szezonban nekem a Carp Expert 8-as bojlis horga vált be. Jól akad, nálunk busás a víz, kellően vastag egy közepes busa fárasztásához is. Csalitüskével, bordás féderkosárral, vagy sima fenekező kéthorgos bordással szoktam pontyozni.


Keszegezéshez szerintem a vékonyabb húsú 12-es keszegező akad szépen hosszú előkés módszerrel, de ahogy jönnek a nagyobbak, meg lehet próbálni a 10-est is, mert bejöhet ponty is az etetésre.

2021. dec. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!