Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen halhoz mekkora főzsinor...

Milyen halhoz mekkora főzsinor + előke szükséges?

Figyelt kérdés

Kedves Horgászok!

A kérdésem az lenne, hogy milyen halra milyen vastag főzsinór és milyen vastag előke ajánlott?

(Küsz, Kárász, Keszeg, kisponty, Balin, Busa, Pisztráng... )



2021. dec. 23. 06:24
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ezek közül mindet ki lehet szedni 2-4 lb főzsinórral. Előke meg onkább fajta, technika, meg horgászhely specifikus.
2021. dec. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés így nehezen megválaszolható, mert többféle modszert és szereléket fog egybe. Küszre ,keszegre más bot és szerelés kell,mint a busára. nem beszélve a Balinról ami meg a pergetés kategória és egész ,más mint a békés halak horgászata.
2021. dec. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Csak pár éve kezdtem komolyabban pecázni, de nekem a következő dolgokat mondták, illetve ezek jöttek be:


Sneci: nem kell előke, 14-20 monofil zsinordarab a spiccbotra, nagyon könnyű úszó, minimális sörétólom. Mindent eszik, mint a sisere. Bekínlódja a 10-es horgot, de 12-14 hosszú szárú az ideális.


Keszeg: spiccbottal 14-20 főzsinór, de ha kisebb pontyok járnak arra, akkor 18-as főzsinór minimum. Előkének 14-18. A 12-es horogtól fölfele akadtak jól a dévérek, bodorkák.

Ha nem spiccbottal horgászol, akkor figyelni kell a kagylókra, kövezésekre. Jobb a 18+-os főzsinór, jobban bírja a kosarakat is.


Kárász, ponty: Van ,ahol spiccbotra is kijönnek, van ahol nem. Fogtam keszegező match cuccal kilós kárászt, és 16-os előkével keszeges feeder szerelékkel, de 30-as főzsinórral másfeles kispontyot. Volt, hogy 20-as fonott előkén a 4-es busázó horgot vette fel a dévér. Nekem azt mondták, hogy ahol nem számítasz 10+-os pontyra, és nem akadós a víz, oda bőven elég a 25-ös monofil, max. 28. De ha élő Dunán, uszadékos pályán, vagy kagylós bányatavon dobálsz, jól jön a 30-33-as főzsinór.

Nekem a pontyozós feeder botjaimon 33-as monofil főzsinór van, a szereléken 20-as fluorkarbon előke, változó horogmérettel. De fogtam már 30-as monofil előkével, 4-es horoggal is 4,5kg-s pontyot a maróti öbölben.

Élő Dunán én 20-as fluorkarbon előkével, minimum 10-es horoggal pecázom, mert nálunk gyakran kell uszadékból szabadítani. Amikor spiccbottal megyek, 25-ös főzsinór, és 20-as fluor előke megy, mert kijön a paduc az etetésre, és csinált már szakítást.


Busa: 30-as monofilhoz toldottam 50-60m 20-as fonottat. Előke 20-as fonottból van, 8-as és 6-os vastag húsú pontyos horoggal. Nem javasolják busázáshoz a 30 alatti monofilt, mert nyúlik. Sokan full fonottal mennek busára.


A balin pergetős peca. Nem túl eredményes nekem, de ritkán is pergetek. Az én orsómon kb.23-as monofil van, az egyetlen balinomat 20-as fluorkarbon előkével és fehér gumival fogtam. Sügér is felveszi ezt az előkét.


Pisztrángról nem tudok nyilatkozni.

2021. dec. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3.

Kissè hiányosan fogalmaztam, de mindenre megkaptam a választ. Köszönöm szépen!

2021. dec. 29. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!