Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen úszó a legideálisabb a...

Milyen úszó a legideálisabb a Duna Fővárosi szakaszán? (Súly, kialakítás)

Figyelt kérdés

Teljesen kezdő horgász vagyok, szeretnèk a Duna Fővárosi szakaszán megtanulni pecázni, a cèlhal keszeg ès kárász lenne.


Első körben az erős sodrású vizek úszós technikáját nèztem ki. Olvastam, hogy sokak szerint igen nehezen kezelhető, sokszor eredmènytelen, èrtelmetlen a technika a Duna ezen szakaszán.

Később szeretném a fenekezèst is elsajátítani, de a folyamatos szerelèkvesztès legendája elvette a kedvemet.



2022. jan. 18. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
A Dunán a hely megválasztása a siker egyik kulcsa! Azt írod teljesen kezdő horgász vagy. Ebben az esetben nem hinném hogy az erős sodrású helyeken kellene próbálkoznod ! Ha mindenképpen úsztatós módszerrel szeretnél horgászni, keress egy lassú szakaszt az sem baj ha esetleg egy öböl ahol alig mozog a víz, és ott sajátítsd el az alapokat! A fenekezös horgászat a Dunán talán ugy volna jó kezdésnek, ha olyan valakivel mennél aki már régebb óta üzi ezt,és el tudnál lesni pár dolgot!
2022. jan. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
65%

A folyóvízi úszós horgászaton a vízmélység, és a sodrás függvényében az úszóból 20 gramm fölötti teherbírásúra is szükség lehet, ráadásul a Dunán valószínűleg egy 7-8 méteres bot a minimum, 5-6 méter ott kevés.

A folyóvízi horgászattal együtt jár a szerelék elvesztése, attól nem véd meg az úszós módszer, illetve ahol nincs akadó, ott nem akad be a fenekező cájg sem, csak kérdés, hogy olyan helyen hal is van-e (lehetséges, de a halak szeretik, ha akadó van a közelben)

A dunai halak többsége a mederfenéken, vagy annak közelében táplálkozik, úszós módszerrel a parti kőszórások víz alatti lábait el kell érni, ahol mélység és sodrás van - meg lehet tanulni, de valóban nem a dunai úszós peca a legegyszerűbb, jól kell helyet választani, és a felszerelés sem utolsó szempont.

2022. jan. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
26%
Gyors, mell és hát.
2022. jan. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
66%
Kezdő horgászként nem biztos, hogy az egyik legnehezebb terepen (elő nagyduna) és az egyik legnehezebb technikát kellene kiprobalni... Kezd lassú vízen az uszozast.
2022. jan. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
57%

Ha mindenképp úsztatni akarsz, szerintem keress sóderes, lassabban mélyülő szakaszt, ahol nincs sok akadó. Olyan részen kell próbálkozni, ahol a szélvíz meglassul, de elérhető távban van a sodró víz. Ennek a határát érdemes megetetni és rádobálni.

Meg kell találni a feneket a csalival, nekem az jön be, ha koccol a csonti a fenéken. Lehet látni az úszó mozgásán. Sok gombócot kell bedobálni. 5-8 kg kaja nálam lazán elmegy egy 3 órás úsztatás alatt, ezért a forrázott takarmány darát ütöm fel keszeges etetőanyaggal és áztatott kenyérrel, azt gyúrom össze agyagos földdel.

Etetésnél figyelni kell arra, hogy a sodrás miatt kicsit feljebb kell etetni, mint ahol a kapást várod. Akkor jó, ha a csali végig kocog az etetésen.

Ami a cuccot illeti, legalább 390-es match, bolognai bot, 20-as főzsinór, fluorcarbon horogelőke, 10-12-es horog, ami szerintem minimum kell. 6-8g-s úszót már elég messzire el lehet dobni szélben is, ha spiccbotozol, akkor 2-3g elég.

Karika, bagoly, dévér, balin,de főleg paduc, és rengeteg géb, amire számíthatsz. Kárászt inkább mellékágban lehet fogni, nem nagydunai hal.

A fenekező módszer megtanulásához nem a legjobb az élő Duna. Jobb valamelyik lassú mellékágon, vagy bányatavon gyakorolni. Vagy olyan helyen próbálkozni, ahol kevés az akadó, bár az uszadék még így is elviheti a szereléket.

2022. jan. 29. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!