Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Az evezés egész testet átmozga...

Az evezés egész testet átmozgatja? Ideális lehet annak, aki izmot szeretne építeni?

Figyelt kérdés
2022. febr. 3. 02:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Az egesz testet azert nem, de egy reszet ja. Foleg a hatat, bicepszet meg kicsit a vallat. Labad, melled, tricepszed nem lesz
2022. febr. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Milyen hajóban?

Ha megnézed, tök más mozgásforma egy kenu, egy kajak meg egy párevezős.

Szerintem a teljes testhez a párevezősök (szkiff, dubló, kielboat) állnak legközelebb.

De ha nem szórakozásból, hanem sportnak akarsz bármilyen hajóban evezni, akkor úgyis lesznek szárazedzések, állóképességi edzések, erőnléti edzések, és ott át lesz mindened mozgatva rendesen.

2022. febr. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Nekem az evezés (szkifi egypárevezős)és az úszás vált be. Az minden izmot megmozgat, és ott volt mellette bemelegítésnek mindig futás és némi súlyzózás (kicsi súlyzókkal, csak izom építésre) aztán száraz evezés a biztos evezőtartás és jó testtartás begyakorlására. Nagyon sovány erős, de formátlan csontika voltam, s mit mondjak, lány létemre meglett a kockahasam, a széles vállam, mindenféle kar és combizmok, szóval azt hiszem nem bánta meg az öcsém, hogy annakidején magával cipelt, mert nem akart egyedül edzésre járni. Kitartás, megéri, izomépítésre csak javasolni tudom. Csak aztán nehogy ottragadj versenysportban, mert az már egy más életforma és attól kezdve nem a "sajátod" az életed, hacsak nem szerettél bele testestől-lelkestől, hogy mindent feladj érte. Hát akkor hajrá. Mami71
2022. febr. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat :)
2022. febr. 12. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!