Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Búvártanfolyamra szeretnék...

Búvártanfolyamra szeretnék menni, több oldalt is néztem (Diveworld, Titánbúvár, Búvárbázis). Próbáltátok már valamelyiket? Hova érdemes menni?

Figyelt kérdés

2022. febr. 10. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Eleg regota buvarkodom, leirom a tapasztalataimat:

- Diveworld: “kisse” gyarfiling, tomegben oktatnak, sok diak egyszerre (bar tobb dm-mel is), elegge kaosz van olyankor, plusz nincs ra kapacitas, hogy tenyleg torodjenek egy-egy emberrel

- titanbuvar: oket csak webrol ismerem, eloben nem.

- buvarbazis: egyoktatos iskola, kozepesen teli csoportokkal, az egyeni foglalkozas irrealisan draga. Amugy elso alkalmas embereknek nem rossz, kozvetlen, bulis csapat.


Kerdes, hogy mit varsz el, mit szeretnel hosszutavon kihozni.

Alapesetkent tanfolyamon a vizben idealis, ha mondju oktatonkent 4-5 embernel nincs tobb. (Ha valaki problemasabb, akkor meg ez is tud sok lenni.)


Ha valaki kevesbe tulaggodos es szereti a nagyobb tarsasagokat, akkor buvarbazis jo lehet, tok kozvetlen modon meg lehet tanulni kezdokent buvarkodni nala. Ha picit is komolyabb hobbikent tekintenel ra (mondjuk 20 meternel melyebbre is mennel rendszeresen - ami amugy semmenyire nem szamit komolynak), akkor siman javasolnam kesobb egy kicsit alaposabb oktatast masik iskolanal is, akar egyenileg, akar ujabb tanfolyammal.

Ha eleve szeretnel komolyabb szinten megtanulni buvarkodni, kevesbe hobbistakent, akkor lehet, hogy nem a fenti listabol valasztanek.

Ha erdekel, kerdezz meg.

2022. febr. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%
Az általad felsoroltak PADI és UEF rendszerben oktatnak. Én inkább a PADI rendszerben oktatók közül választanék, de ennek kezdőként nincs nagy jelentősége.
2022. febr. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#2, alapvetően azt mondják az okosak, hogy ne szervezet alapján válassz, hanem oktató alapján.

És legtöbbször pont azért mondják ezt, mert a PADI-nak híresen rossz híre van (a búvárok között a Pay Another Dollar In a rövidítés "megoldása"), mivel az a legnagyobb létszámú oktatói szervezet, viszont cserébe nem is igazán van minőségi szűrés. Pl. a csillagokat, amely máshol a minőséget jelöli, pl. az oktatók darabszám után kapják. (Viszont a marketingben ők a legerősebbek, jó az önpromójuk.)


Szóval ha már szervezet alapján akar valaki választani (ami amúgy sem okos dolog), akkor a legfurcsább a PADI-t javasolni. :D


Amúgy csendesen megjegyzem, hogy semmi különbség nincs a világon, hogy valaki hol végzett: PADI, UEF, CMAS, SSI, (eddig az idehaza elterjedtebbek) vagy TDI/SDI, Raid, GUE, BSAC (ezek a világon máshol elterjedtebbek), ugyanazt a papírt kapod. A tudás meg úgyis a konkrét oktatótól jön.


Ui: Amúgy pl. a búvárbázis PADI-s, nem oktat UEF-es rendszerben. (De amúgy diveworld-nél sem látom, tudtommal ők is PADI-sok...)

2022. febr. 10. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:) igen, a Diveworld nekem is feltűnt, hogy valószínűleg tömegképzés. A Titán ezért tűnik szimpatikusabbnak, ott kis csoportokat ígérnek és UEF rendszerben vannak. Számomra ez teljesen egy hobbi szintű valami lenne, de jó lenne az alapokat minél alaposabban elsajátítani.:)
2022. febr. 10. 17:33
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom a 3ashoz. Tökmindegy milyen hol szerzed a búvárminősítést az oktató a lényeg. Én UEFes vagyok (nem oktató :) ),de ismerek CMAS, PADIs jó fej oktatót, sőt szerintem Magyarországon kifejezetten jó oktatók vannak.

A kártyát meg elfogadják mindenütt a világon, én legalábbis sok helyen merültem, a nitrox kártyámmal sem volt gond.

Arab országok merülés vezetői jó pénzért a kezdőket is leviszik mélyebb merülésekre, ami szerintem baromság - én Magyarországon lelkiismeretes oktatókkal találkoztam.


A kérdezőnek: búvárkodást nagyobb élmény szerintem külföldön megszerezni ( sok hazai iskola is szervez utakat külföldre és lehet ott vizsgázni ). Magyar búvábázis van az Adrián is , pl Pag szigetén, de én pl Máltán tanultam és vizsgáztam. Anno a DiveWordosokkel voltam uszodai gyakorláson az Aquaworldben, teljesn jó bandérium, a többieket nem ismerem.

2022. febr. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A Búvárbázisnál az oktató Aba Zsolt, ha jól látom. Esetleg őt ismeritek, hogy milyen tanár?
2022. febr. 11. 15:56
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

(1. es 3. vagyok.)


Igen, ismerem, rola irtam, amikor a buvarbazist jellemeztem, hisz egyoktatos “ceg”. (Plusz a “segedoktato” DM-ek, sok oktato mukodik ilyen formaban.)

2022. febr. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!