Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Melyik csali a legjobb pontyoz...

Melyik csali a legjobb pontyozáshoz?

Figyelt kérdés
2010. szept. 18. 14:20
 1/5 anonim válasza:
Apukám nagy horgász volt (már meghalt szegény). Az ő csalireceptje: árpagyöngyöt megfőzött egy húsleveskockával és az egészet összekeverte egy lecsurgatott kukoricakonzervvel. Ezzel etetett be és ezt tömködte bele az etetőkosárba is, a horogra pedig egy-két szem kukoricát tűzött. Szinte mindig hozott haza pontyot.
2010. szept. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Etetőanyagnak én kukoricadarát szoktam megfőzni kevés vízben. Az arányokat és a főzési időt ki kell kísérletezni. Akkor jó, ha már gyúrható, mint a tészta, de nem ragad a kezedhez.

A horogra csalinak meg főtt kukoricát, vagy megfelelő méretű hungarocellgolyót szoktam tűzni.


A kukorica azért jó, mert a tavakban lévő pontyokat általában halgazdaságokban nevelik és utána telepítik be az adott tóba. A halgazdaságokban pedig a legelterjedtebb takarmány a kukorica. A pontyok ehhez vannak szokva, ezt is fogják keresni.

Lehet akármilyen drága, ízesített és illatosított spéci gyári csalikkal próbálkozni, de én kukoricával sem szoktam soha kevésbé eredményes lenni a partom, mint általában más.

2010. szept. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez változó.

Van ahol a csonti-kukorica mix a "menő",van ahol csak konzerv puha kukorica, és van ahol a giliszta a tuti.Nem lehet általánosítani. Akkor a legtöbb az esély ha 1 rendszeresen etetett helyen pecázol,mert oda szoknak a halak.

2010. szept. 23. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Stopka László válasza:

Egyetértek az előttem szólóval, próbálgass.

Amikor kiérsz, mondjuk egy match és egy bojlis / általános fenekező cuccal kezdj (legalábbis én így szoktam)

a matchel értelemszerűen 30méteren belül horgászok, általában kicsit édesebb, gyümölcsösebb etetéssel, és lehetőleg élő csalival, távolabb fenéken pedig savanykás, fűszeresebb kaja+ változó keménységű és ízű kukorica, nagyritkán erjesztett de azt inkább amúr veszi fel.

Gondolom azt se bánnád azért :P

2010. szept. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ászi96 válasza:
bojli,pellet,kukorica,esetleg giliszta
2010. nov. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!