Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » El tudnátok pár mondatban...

El tudnátok pár mondatban magyarázni az alábbi horgász szavakat, hogy mi mit jelent?

Figyelt kérdés
Feeder, Method módszer, Bojlis, match stb. és ezekhez köthető orsók meg botok. Van egy aldiban vásárolt bot azzal is tudunk fogni valamit? A lányomnak megígértem hogy elmegyünk horgászni és akkor már szeretnék is fogni valamit. Keszeget, meg pontyot szeretnénk fogni amit otthon meg is tudunk enni, amivel teljes lenne a program. Milyen bot meg horog, úszó vagy fenekező cucc kellene. Egy szett, max cserélgetni rajta a végszereléket. nem akarok sokat költeni, mert tuti megunja hamar, de lehet hogy én párszor kimennék. Max második botnak ott lenne az aldis.

2022. máj. 27. 11:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ez nagyon jó program lehet, mégha kezdö valaki akkor is, viszont

egy nagyon fontos dolog van mindenek elött, még pedig a horgász engedély!

Ahogy olvasom amit írtál feltételezem hogy nincs sem neked sem a leányzónak, és ha csak pár alkalommal lenne horgászat akkor a turista horgászjegyet

javasolom On line kiváltható és 3 honapig érvényes a váltástól számítva.

Na majd ezek után lehet konkrétabban is foglalkozni a horhász botokkal és modszerekkel.

Dióhéjba : Feeder olyan fenekezös horgászat ahol a bot vége/spicce/ mutatja a kapást elhajlik ahogy a hal meghuzza a zsinórt. Methód ennek a váltózata ugmond finomabban vékonyabb zsonorral Stb.

Bojlis horgászat az kifejezetten a nagyhalakra van ki találva, kemény erös bot és zsinór a csali az a bojli amivel etetni is kell elötte eléggé idö igényes ez a dolog.

A matchbotos horgászat is alapvetöen egy finomszerelékes modszer, uszóval vékony zsinorral kis horoggal.

2022. máj. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Köszi, igen nem írtam, hogy tavaly vettem az Aldis botot mint az egyszerű paraszt ember "gyere lányom megyünk horgászni" tudtam, hogy kell engedély, de azt hittem bemegyek egy horgásztóhoz és mint tirpák "fizetek hagy horgásszak" el van intézve. Szóval idén jutottam el oda, hogy megcsináljam a vizsgát :) Nemsokára megyek vizsgázni. Turista jegyet már válthatnék, mert csináltam tudáspróbát, de gondoltam akkor már átnézem az anyagot és levizsgázok.

Köszi, szóval akkor az Aldis botom simán úszóval a matchbot? Azzal tudok keszeget meg pontyot fogni? De amúgy is akarok még egyet mert ugye két horgászkészséggel lehet horgászni és akkor legyen a lányomnak is meg nekem is. Vegyek én akkor egy feedert? De gondolom arra is lehet úszót kötni, vagy melyik a hatékonyabb.

2022. máj. 27. 12:34
 3/16 anonim ***** válasza:

A feeder nem kimondottan uszós bot. Az az aldis bot miféle? milyen hosszu mennyi a dobo suly teleszkopos vagy 2-3 részes?

Elvileg a botra rá vannak irva az adatok azok alapján lehetne

bövebbet mondani hogy mire hogyan lenne az jo.

2022. máj. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
ok most sajnos nem tudom mert mert nincs nálam, de a jövőhét elején meg tudom nézni. Azt tudom, hogy teleszkópos.
2022. máj. 27. 15:18
 5/16 anonim ***** válasza:

A feeder kimondottan fenekezésre kifejlesztett bot, módszer...


No, de a lényeg az, hogy elbeszélésből sokkal nehezebb megérteni a különböző kifejezéseket, szerintem a legegyszerűbb felmenni a YouTube-ra, és a különböző kifejezéseket ott beírni a keresőbe, és megnézni néhány videót.


A feederezés egy olyan fenekező módszer köré épülő "iparág" ahol a bot érzékeny spicce a kapásjelző, de a boton kívül is rengeteg kiegészítőt gyártanak, forgalmaznak, azok egyike a method kosár, ami egy elő ránézésre érdekes, nyitott kosár, és a horog nagyon rövid, kb 10 centiméteres előkén van a kosár közelében (a másik fedderes módi, amikor hosszú, 50-60 centiméteres előkével horgásznak.)

A bojlizás kifejezetten nagy halak, pontyok, amurok kifogására irányul, névadója a csali, ami egy gömb formájú "izé" - számotokra az nem különösebben érdekes szerintem.

A match az üszós horgászat egyik formája, van hozzá kifejlesztett bot, és ún. Waggler úszók jelzik a kapást.

Nagyon el lehet veszni a részletekben, továbbra is a videókat ajánlom, illetve az se mindegy hová mentek ki végül horgászni ott milyen módon fogják a halat.

Túlbonyolítani sem kell a pecát, pláne nem kiköltekezni alkalmi horgászatra, ha majd eldől, hogy kitartóan művelitek, akkor érdemes lehet komolyabb felszereléseket vásárolni, addig kétséges.

A leányzó mennyi idős?

Ha a víz adottságai olyanok, hogy egy egyszerű spiccbottal is lehet halat fogni, azzal kellene kezdeni a pecát, legfeljebb begumizni neki egy 4-5 méteres spiccbotot - azon nincs orsó, de az egyszerűsége miatt a legkönnyebb azzal horgászni. Persze, megvannak a korlátai, de ha lehet úgy halat fogni, egy kezdőnek az orsós bot csak fölösleges bonyolítás.

Az orsóknál szerintem van egy szint, ami alá amúgy sem érdemes menni, mert csak bosszúság van belőle, de ez megint olyan dolog, hogy ki kell tapasztalni, kinek hol is van az ingerküszöb.

2022. máj. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi, néztem és nézek videókat is, és nagyjából át is jött, de pl az nem hogy feeder botnál maga a bot a kapásjelző. Tényleg nem akarunk drágát venni, láttam szetteket 8-20 ezer között gondolkozom. De akkor nagyjából ez lesz szerintem, hogy marad az Aldi bot a gyereknek, én meg veszek egy feeder szettet. Egyébként 11 éves. Még egy kérdés mindenkihez, hogy bot tartót érdemes venni, az melyik hez kell, vagy mindkét módszerhez? illetve van valami egyszerű praktika a tartó helyett, mit tudom én mondok egy baromságot, pl tégla vagy vödör stb. Bár ezekben a szettekben valamelyikben még van is, meg merítő és szák is kell gondolom.


[link]

2022. máj. 27. 19:41
 7/16 anonim ***** válasza:

Bottartó villa (régen vágtunk egy Y formájú ágat egy bokorról, fáról tökéletes volt)

[link]


[link]


Akciós feeder bot:

[link]

(a kép alján látható spicc tagok funkcionálnak kapásjelzőként)


A felszereléseknél is fontosabb kérdés, hogy hová tudtok elmenni horgászni, és oda kb mit érdemes vinni.

2022. máj. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Gyerek horgászengedély:

[link]


Felnőttnek vagy a turista jegy, ami csak 3 hónapra érvényes, és nem lehet mindenhol területi engedélyt kapni hozzá, úgy napijegy is kell, vagy egyesületi tagsággal a drágább verzió.

A hal elvitele is korlátozva van, vannak pl olyan vizek, ahonnan nem is lehet halat elvinni, és vannak olyan helyek ahol a kifogott halat meg is kell vásárolni - ezért is lényegi kérdés, hová mentek majd horgászni.

2022. máj. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A gyereknek tudsz váltani horgászengedélyt, neked vizsga kell. De ha a gyereknek van akkor tudtok horgászni, csak annyi a lényeg, hogy te nem dobhatod be a szereléket meg nem húzhatod ki, viszont felcsalizni, halat szabadítani a horogtól azt neked is lehet. Én mondjuk spicc bottal kezdenék, a tó mélységétől függően egy 4-5 méteres alap spiccbot, meg egy fél grammos úszó 14-16-os horoggal. Vegyetek csontit a horogra valami keszeges etetőanyagot aztán csá.
2022. máj. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
"A hal elvitele is korlátozva van, vannak pl olyan vizek, ahonnan nem is lehet halat elvinni, és vannak olyan helyek ahol a kifogott halat meg is kell vásárolni - ezért is lényegi kérdés, hová mentek majd horgászni." köszi ezt sem tudtam, de akkor felhívom azt a két helyet ami közel van hozzánk és kinéztem.
2022. máj. 28. 20:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!