Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mi "haraphatta" félbe a...

Mi "haraphatta" félbe a kishalat, vagy mi lehetett ez? (Horgászattal kapcsolatos kérdés.)

Figyelt kérdés

Nem igazán szoktam rabló halra horgászni, de meguntam hogy egyáltalán nincs kapás ezért inkább bedobtam arra. Elő csalihalat( vörösszárnyú sneciktől nagyobb de nem volt óriási) tűztem meg a hátúszója végénél, egy 70 grammos ólommal kb 40-50 centis előkével szóval fenekező szerelék később ez még fontos lesz.

Egy ideig semmi nem történt aztán hirtelen teljesen felhúzta a kapásjelzőt de vissza is engedte, nyelető fék ki volt engedve.

Utána egy darabig megint semmi, aztán elkezdődött a ráncigálás gondoltam a csalihal megdöglött a törpeharcsák meg elkezdték ráncigálni(nagyon törpeharcsás a víz).

Egy darabig még hagytam, aztán kihúztam, akkor láttam hogy a csalihal fele van csak meg éppen a horog alatt a csalihal hátsó része teljesen hiányzott, eléggé meg is volt tépázva a belső szervei, a szemei is hiányozta.A kérdésem az lenne hogy mi lehetett ez, mármint azt gondolom hogy a törpeharcsák tépázták meg de félbeszedni nem bírják ennyi idő alatt nem? 1 max 1,5 órát volt bent.



2022. jún. 26. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

A törpeharcsa inkább a halszeletet részesíti elönybe mint az élö halat, szép nagy törpéket lehet halszelettel fogni föleg összel.

Két tippem van hogy mi haraphatta el a haladat az egyik hogy angolna,de valószínü egybe nagy volt neki a csali, a másik hogy kisebb csuka, ami szintén nem tudta egészbe elnyelni. Ha sok a törpe azon a részen akkor élö hal csalival inkább uszós modszerrel próbáld a rablót, attór függöen mennyire mély ott a víz Kb. 50 cm eresztéken. Ha nem élö egész halat használsz akkor a fenekező elöke legyen Kb. 40 cm. a nem élö kishalat meg lebegtesd meg hogy a fenék felett legyen.

2022. jún. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%
Csuka lehetett
2022. jún. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A leírásból nekem inkább az jött le, hogy volt egy kapás, de valamiért nem ettem meg a csalihalat, ami viszont megsérült.

A sérült kishalat aztán már az apró törpeharcsák is "bátran" megtámadják, cimcálják, tépik.

Fenéken fekvő hqldarabra még a rákok is bejelentkezhetnek.

A lényeg, a kapást követő apró ráncigálásokkor történt tehát nem ketté lett harapva a csalihal, hanem szét lett cincálba.

A vörösszárnyú, bodorka húsa elég lágy, a sneci sokkal jibban tart a horgon, csak az meg hamarabb elpusztulhat a melegben.

A halak nem tudnak ketté harapni, csak darabokat kitépni a táplálékból.

Arra még a csuka sem képes, a szájpadlásában lévő sok apró fog a zsinórt lényegében elnyírja, elvágja, ha közé kerül, nem elharapja azt.

A ráharapás kevés ahhoz, hogy elharapják, ketté harapják a táplálékot

2022. jún. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat,tanácsokat próbálkozom majd még háta sikerül valamit fogni.
2022. jún. 27. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!