Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Balaton átúszáson indulnak...

Balaton átúszáson indulnak teljesen amatőrök, akik csak nyáron fürdenek ill. úszkálnak?

Figyelt kérdés

Neveztem rá s miért ne egyből az 5.2km-re.

Sportos életet élek már több, mint 13 éve (24 vagyok).

Van ezek közt kézilabda, foci, floorball, mindig találtam valamit.

Egy éve már csak konditermezek, de a kitartásom mindig kardióval tartom karban és egyéb oxigént igénylő gyakorlatokkal.

Igazából 300m-nél többet még sosem úsztam többet egyhuzamban.

Szerintetek meglehet így, vagy egy hajón végzem? :D Remélem nem a víz alján.

Hogy eltudjatok képzelni 180cm magas vagyok és olyan 74kg szálkásabb testalkat.


2022. júl. 17. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Fiatalabb koromban rendszeresen jártam átúszni. Én annyit edzettem rá, hogy előtte 1-2 héttel elmentem az uszodába, és leúsztam 100 hosszt. Ezen kívül évente talán háromszor jártam uszodába, 1-2 órára.
2022. júl. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Öcsém benevezett felkészülés nélkül, soha nem úszott komolyabb távot előtte egyhuzamban, viszont stabilan és az átlag nem úszóhoz képest gyorsabban úszik, illetve csapatsportban volt komoly edzésmúltja. Megcsinálta, de mondta hogy sokat szenvedett, főleg a közepén, ahol nagyok voltak a hullámok.


Én még nem voltam, de felénél többet úsztam már nagyon sokszor egyhuzamban, szerintem futáshoz hasonlítva olyan félmaraton szint lehet a teljesítése. A tippem, hogy olyan 2-3 km-t ússz le előtte egyhuzamban, ha nem tudod nyílt vízen, akkor uszodában.

2022. júl. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet csinálni gyakorlás nélkül, de jó kondi kell hozzá.


Arra számíts, hogy izomlázad lesz nem kicsi.

2022. júl. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sikerülni fog, ússz a hajósor közelében.

Én voltam már többször, egy időben rendszeresen úsztam, de aztán ez abbamaradt és csak időnként úszom. Tavaly előtt pl. az átúszás előtt 6-8 hónapja nem úsztam már.

2022. júl. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
En nem javaslom ha soha nem usztal 300meternel tobbet. Itt most 5,2kmrol van szó. Ez legalabb 2 de amatorkent legalabb 3ora intenziv erokifejtes. Biztos vagy benne hogy menni fog? Mert en nem.
2022. júl. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hogyne sikerulne! Motivalt leszek. De majd megirom mi volt.
2022. júl. 19. 05:53
 7/7 A kérdező kommentje:

Sikerült! Az első 2,5 sima volt, taktikai ivásra álltam meg 3x 10 mp-re kb.

3-3,5 km után jöttek a görcsök a jobb lábamban, először türheto volt, majd már kb minden 4. Hajónál meg kellett álljak nyújtani, végén a bal lábam is kezdett bohockodni, de azzal nem volt baj. Az utolsó 500-1000m volt a legnehezebb, ott már éreztem a vállaim fáradságát is, De az utolso 500m-en már az életemért úsztam, mert ott már nem voltak hajók, fiatal kenusok figyelték a fáradókat, de inkabb ok is csak egymassal voltak elfoglalva, ez az egy zavart, hogy nem volt meg a biztonságérzet. Mikor meg leert a labam az utolso 100m-nel az meg maga volt a menyorszag, bar nagyon sokaig azt hittem el fogok ajulni a partoteres utani fel oraban is.

De sikerult, legkozelebbre megtanulok mas uszastechnikat is, nem csak a melllett.

2022. júl. 24. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!