Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mit ronthatok el vitorlázásnál?

Mit ronthatok el vitorlázásnál?

Figyelt kérdés

Friss jogsim van, nemrég voltam vitorlázni barátokkal. Tisztában vagyok a képességeimmel, már 15-20 km/h-s szélben lereffeltem mindkét vitorlát. Mégis, élesen, negyedszélben hajózva, nagyon megdőlt a hajó. Annyira, hogy ki sem mertem menni félszélig. Eközben más hajókon azt láttam, hogy reff nélkül sem dőlnek annyira, és biztonságosan tudnak haladni. Mit ronthattam el? A vitorlaállításaim szerintem jók voltak, feszesre volt húzva a fok és grósz is, ahogy kell.


Vagy csak kívülről tűnt úgy, hogy ők kevésbé dőltek meg?


A másik: sok hajónál láttam, hogy nagy szélben csak a grósz, vagy csak a fok volt kiengedve. Viszont én hasonló helyzetben nem tudtam megtartani a hajót, ugyanis a fok elforgatta az orránál fogva, és nem tudtam ellenkormányozni. Hogy lehet kivitelezni azt, hogy egy vitorlával haladsz?


2022. aug. 3. 19:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Milyen hajóról vsn szó? Tőkesúlyos vagy svertes?
2022. aug. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Tőkesúlyos
2022. aug. 3. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!