Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen csalit és etetőanyagot...

Milyen csalit és etetőanyagot használjak?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Friss horgász vagyok kb 6 alkalmam volt eddig. Nem sok sikerem volt eddig az egyéni rekordom 6 kg-os ponty. Ezt Csirke nevelő táp etetőanyagnak meg Tigrismogyrót használtam.

De sokszor viszont nem jön hal. Feederezek próbálok bedobni minden fele hátha megtalálom őket de nem sok sikerem van sokszor.


Etetőanyagnak néha ilyen tejsavas haldorádót szoktam venni vagy eppen ami megtetszik a boltba vagy otthonról viszek csirkenevelő tápot.


Csali meg csemegekukorica vagy tigrismogyoró vagy csonti gumi kukorica (ananász).


Van pár pop upom is de azokkal még semmit nem fogtam. (Fokhagymás, tintahal, ananász, kokusz)


Bemegyek egy horgászboltba de annyi fajta csali meg annyi ízesítés van hogy egyszerűen olyan nehéz választani hogy most milyen ízű legyen az etetőanyag meg milyen izű legyen a csali amit szeretnek a halak is...


Bojlival esetleg lehet feederezni?


Ki milyen csalit meg etetőanyagot használ tóra és folyóra?


2022. aug. 7. 15:22
 1/3 A kérdező kommentje:
Törökbálinti Horgásztóra megyek most majd Budapesten
2022. aug. 7. 15:28
 2/3 anonim válasza:
Nézz pecás videokat!
2022. aug. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem a legtöbbet a helyismeret számít. Hiába nézed a random pontyozós vidiket, ha nem tudod, mikor, melyik hely adja a halat. Vagy éppen az adott vizet mikor érdemes horgászni.

A videókban mondanak ám minden "okosságot". Jártam úgy, hogy a bejáratos videós az adott részre azt mondta, hogy csak reggel, meg késő délután jön a hal az adott vízen, délben meg halott. Pont arra a helyre ültem be egy délelőtt, és déltől 4-ig úgy húztam a fél kilós, kilós dévéreket, hogy ráuntam. Volt, hogy kimentem erre a vízre, egy másik állásra hajnalban. Az etetésre egy dévér jött, míg a másik botra, amit de.10 óra után, a betlit megunva 70-80 m-re bedobtam és ottfelejtettem másfél órára, 4 kilós ponty jött.


Kezdetben én is pontyoztam forrázott csirkedarával. De rájöttem, hogy csak ott működik, ahol sok a ponty, és éhesek. Most is használom, de nem nyáron, és aromázva. Álló vízben jobbak a gyári etetők. Viszont ha nem esznek, akkor hiába minden csodacsali.

Ha Törökbálintra mennék, akkor egyik bottal methodos kereső horgászatot csinálnék valami jobb féle method etetővel. A másikkal bordáskosárral horgásznék büdös kukoricás etetésre. A csalikat váltogatnám , vmelyik csak beadja.

2022. aug. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!