Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen horgászfelszerelést...

Milyen horgászfelszerelést érdemes venni?

Figyelt kérdés
El szeretnék kezdeni horgászni. Régebben édesapámmal jártam el félévente párszor, akkor spiccbottal fogdostam a kis halakat. El szeretnék menni először a haverommal, megnézni mit hogyan kell és pontosan milyen is így jópár év után. Mit érdemes/mit kell venni kezdőként, hogy tudjak érvényesülni, halat fogni. Nagybátyám is horgászik sokat. Tudnak adni pár nem használt felszerelést, viszont botot nem. 50.000 Ft-om lenne rá, mivel még tanulok és nem dolgozok. Lehet ebből kihozni valamit vagy inkább gyüjtőgessek? Nincs semmi elképzelésem. Láttam szinte mindenféle halra/horgászatra különféle bot kell. Ez nehezíti meg a választást. 0-ról iundulok, mindent kéne vennem. Keresgéltem a neten, de nem jutottam semmi érdemes információra. Csak komoly válaszokat várok, köszönöm!

2022. szept. 4. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:
55%

Szia!

Elsöre is az a kérdés, mire szeretnél horgászni? Mielött bármit vennél

nagyon jól teszed ha el mész a haveroddal és megnéznéd hogy Ő mit hogyan mivel, attól hogy netán neki komolyabb drágább felszerelése van, nem kell neked is pont olyat venni! Nagybátyádtól is érdeklödhetsz vagy menjél vele figyeld mit hogy, milyen a boton a végszerelés, horog, mik a csalik, hova dob az adott vizen. Fontos hogy hova milyen vízre járnál majd horgászni, ott milyen módszer felszerélés az elönyös, ennek függvényében venni botot orsót, ha már eldöntötted mit is szeretnél, akkor lehet nézelödni felszerelés után!

2022. szept. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mindenképp megnézem. Nagybátyám leginkább a Balatonon horgászik pontyra. Mi itt a Dunán lennénk sokat. Illetve egy olyan kérdésem lenne, hogy jelenleg 18 év alatt kell engedély? Valahol azt olvastam kell, valahol pedig azt, hogy nem.
2022. szept. 4. 10:09
 3/4 anonim ***** válasza:
71%

Igen 18 év alatt is kell engedély, felnőtt horgászengedély (18-70 év) mellett létezik gyerek horgászengedély (3-15 év), illetve kedvezményes ifjúsági horgászengedély (15-18 év) is időskorú horgászengedély (70+ év) is. A gyerekhorgászoknak nem kell horgászvizsgát tenni, azonban ez 15 éves kortól már szükséges, akár ifjúsági, akár felnőtt horgászról legyen szó.

A horgász vizsga ingyenes. Kell még horgászkártya is horgászkártya ára 2.200 Ft, érvényessége 5 évig tart. Itt kell igényelni, jobb oldalt fent [link]

2022. szept. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Mindenek előtt, inkább elmegyek a barátommal és, ha utána is van érdeklődésem, akkor vásárolok felszerelést és az engedélyt is kiváltom. :)
2022. szept. 4. 20:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!