Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Úszószemüveg javítása. Hogyan?

Úszószemüveg javítása. Hogyan?

Figyelt kérdés

A tavasszal vásárolt Arena versenyszemüvegem tönkrement. A lencsét körülvevő gumi egy darabon elengedte a ragasztást. Ezt tudom javítani valami speciális ragasztóval, mivel? Vagy kuka?


Régen volt egy Nabaijim azzal is ez volt a baj, azt próbáltam megragasztani sima pillanatragasztóval, de ahogy a klóros vízhez ért reakcióba léphetett vele, mert elkezdte csípni a szemem. Az kuka volt. De azért ez csak egy Arena... sokkal drágább volt, azért is áldoztam be rá, hogy bírja... Hát, nem bírta. Az Arenával már felvettem a kapcsolatot, nesze semmi fogd meg jól választ kaptam. Hátha valaki itt tud segíteni.



2022. nov. 15. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg valami gumiragasztóval.

Én inkább epoxi metal-lal próbálnám.

Nálam eddig mindenre bevált.

2022. nov. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Akkor én Arena szemüveget biztos nem fogok venni, köszi az infót! Pláne, ha még az ügyfélszolgáalt is ilyen, ahogy írod.
2022. nov. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon csalódott vagyok én is.

Ugyanezt kérdeztem, mint itt. Nem reklamáltam, nem vádaskodtam. Pedig egy Cobra Mirror amiről szó van, 30ezer forintért vettem.


Ezt a választ kaptam tőlük:

A felületünkön az általános szerződési feltételekben leírtak szerint tudunk eljárni.



„8.2. Kellékszavatosság


8.2.1. Felhasználó a Szolgáltató hibás teljesítése esetén Szolgáltatóval szemben kellékszavatossági igényt érvényesíthet a Polgári Törvénykönyv szabályai szerint.


8.2.2. Felhasználó – választása szerint – az alábbi kellékszavatossági igényekkel élhet: Kérhet kijavítást vagy kicserélést, kivéve, ha az ezek közül a Felhasználó által választott igény teljesítése lehetetlen vagy a Szolgáltató számára más igénye teljesítéséhez képest aránytalan többletköltséggel járna. Ha a kijavítást vagy a kicserélést nem kérte, illetve nem kérhette, úgy igényelheti az ellenszolgáltatás arányos leszállítását vagy a hibát a Szolgáltató költségére Felhasználó is kijavíthatja, illetve mással kijavíttathatja vagy a szerződéstől is elállhat.


8.2.3. Választott kellékszavatossági jogáról egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban Felhasználó viseli, kivéve, ha az indokolt volt, vagy arra a Szolgáltató adott okot.


8.2.4. Fogyasztónak minősülő Felhasználó köteles a hibát annak felfedezése után haladéktalanul, de nem később, mint a hiba felfedezésétől számított kettő hónapon belül közölni. (Fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés esetén a hiba felfedezésétől számított két hónapon belül közölt hibát késedelem nélkül közöltnek kell tekinteni. A közlés késedelméből eredő kárért a jogosult felelős.) Ugyanakkor Szolgáltató felhívja Felhasználó figyelmét, hogy a szerződés teljesítésétől számított két éves elévülési határidőn túl kellékszavatossági jogait már nem érvényesítheti. Használt dolog esetén ez a határidő egy év.


8.2.5. Fogyasztónak minősülő Felhasználó vásárlása esetén a teljesítéstől számított hat hónapon belül a kellékszavatossági igénye érvényesítésének a hiba közlésén túl nincs egyéb feltétele, ha Felhasználó igazolja, hogy a terméket, illetve a szolgáltatást a Szolgáltató nyújtotta. A teljesítéstől számított hat hónap eltelte után azonban már Felhasználó köteles bizonyítani, hogy a Felhasználó által felismert hiba már a teljesítés időpontjában is megvolt.



Ha bármiben a segítségére lehetek még, keressen bizalommal!



Üdvözlettel,



Erre válaszoltam, hogy tényleg csak az érdekel javítható-e, vagy kuka. És, hogy mit ajánlanak akkor versenyúszáshoz..erre már semmi válasz nem jött.


Most Speedo Fastskin mirrort vettem, majd kiderül meddig bírja.

2022. nov. 21. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!