Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » A Balatont át lehet úszni úgy...

A Balatont át lehet úszni úgy is, ha heti kétszer úszom kedvtelésre keresztedzésként?

Figyelt kérdés
2023. febr. 8. 15:19
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer úgy úsztam át, hogy abban az évben még uszodában sem jártam...

Ha megvan az erőnlét, simán teljesíthető.

2023. febr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha észrevesznek a rendőrök, figyelmeztetnek, visszaküldenek, vagy meg is büntetnek. Északon 500 méterig, délen 1000 méterig szabad beúszni. Nem fognak nekiállni méricskélni, én szoktam úszkálni északi partról 500-1000 méter között, de apósomat például büntették meg, mikor 1000 méternél jóval beljebb úszott amúgy békatalppal.


Inkább azt javaslom a parttól mondjuk 500 méterre ússz keresztben, azzal is meg tudod tenni heti kétszer a távot. Egyébként mint rendszeres edzés fenntarthatóbb, mert középen gyakran jóval nagyobbak a hullámok és kiszámíthatatlanabn, ha jó úszó vagy, akkor is teljesen más lesz a terhelés jó időben mint rossz időben, a villámlás vagy a nsgy viharokkal szemben meg hiába vagy jó úszó, számodra is veszélyes.

2023. febr. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

2-es. Ja bocs, félreértettem, azt hittem heti 2-szer úsznád át keresztedzésként :-)


Szerintem igen, nem egy ismerősöm kevesebb edzéssel is átúszta.

2023. febr. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Nade 5,2 km-t nyílt vízben, a rendszeres fordulók segítsége nélkül.....

Szinte felkészülés nélkül?

2023. febr. 8. 20:47
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Én is úsztam már úgy át, hogy abban az évben az csak 2-3 alkalommal voltam uszodában.
2023. febr. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Ti milyen erőnléttel rendelkeztek?



Ha egy ideig nem úszom, akkor 25 méteres medencében az 1500 méter fáj és energetikailag is kimerülök.

2023. febr. 9. 22:34
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok.

Én heti 4-5 alkalommal járok edzeni.

5-ször vettem részt a Balaton átúszáson, az elsőre készültem úszással, egyik előtt 2 héttel leúsztam 3500 m-t a medencében, egyik évben szombatonként jártam úszni, kettőnél meg nem nagyon úsztam előtte. Az utolsón lett a legjobb időm, akkor sem készültem.

2023. febr. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Kemény.
2023. febr. 9. 22:53
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Az úszók jó része nem készül, ez nem verseny.

Ha elfáradsz, megállsz, pihensz, folytatod. Sorfalat állnak a hajók.

Nincs időhöz kötve, a leglassabb valami 8 óra alatt úszta át.

2023. febr. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Jó, hogy kiemelted a kérdésed, mert a horgászos kérdésektől nem vettem észre. Pedig nézem itt rendszeresen. Durva. Már lassan nem lesz létjogosultsága az úszásnak a vízi sportok között...
2023. febr. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!