Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mag-mix készítésénél ki...

Mag-mix készítésénél ki milyen arányba adagolja az alapanyagokat? pl adott kukoricához ami az alapot képzi kendert pl 15%ban? Búzát stb? Vagy csak én gondolom túl az arányokat? És mindenki marékkal beletesz annyit mindenből amennyit gondol?

Figyelt kérdés

2023. febr. 21. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:

Te gondolod túl.

A készen vásárolt mag mixeknél azért van túlsúlyban a búza, kukorica, mert az a két legolcsóbb mag.

A kendermag, tigrismogyoró keveréket a horgászok többsége nem lenne hajlandó megfizetni, de ha neked nem gond a nagyobb mennyiségű kendermag, tigrismogyoró, lenmag, takarmányborsó, juharmag, stb, nagyon tudományosan nem kell titkokat keresni.

Törpeharcsás vízbe persze nem a legjobb apró magvakat szórni, vagy keszeges, kárászos mixbe tigrismogyorót tenni .

Az adott víz hal állománya, és a pénztárca függvénye.

2023. febr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát azért írtam hogy a kukorca az alap mert az olcsóbb! És tigris mogyoró meg kender 15% ba! Folyóvizen használnám amibe nincs törpe persze apró hal ugyanúgy van!
2023. febr. 21. 20:10
 3/5 anonim válasza:

Én most vásárolom össze a magvakat nyárra. Nálam is a búza meg a kukorica lesz túlsúlyban, illetve a tritikálé, mert az se drága. :) De meg fogom bolondítani egy csomó más maggal, csak a poén kedvéért, mint pl.: repce, kender, bükköny, csicseriborsó, fénymag, madárborsó, vörös köles, lenmag, őszi barna borsó, vörös cirok. Ezek közül a tritikálé, a vörös cirok, a repce, az őszi barna borsó szerintem nem drága, max. 450 ft/kg vagy még annyi se. Én innen rendelem: magtárház.hu.


Ebből a 10 magból ha csak 10-10 dekát veszek, máris 1 kg-nál van a kaja. Ehhez jönne még a kukorica és a búza. Szerintem ennyihez simán jöhet 4-5 kg. Ja, és abba is bele kell gondolni, hogy ez szárazon ennyi, de áztatás után jóval több lesz.


De őszintén szólva én sem tudom az arányokat.

2023. márc. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3# Én is tervezem a bevásárlást bár már lassan május de úgyis kicsit később használom majd a magmixet! És én is a magtárháznál nézelődtem mert ott mindent egyszerre be lehet szerezni ahhoz képest olcsón! Mert nálunk kis városba takarmányosnál alap takarmányok vannak búza, kukorica meg lucernapellet esetleg amúrra! De tigris, meg kender nemigen! Szóval magtáron fogok én is be spájzolni! :)
2023. ápr. 24. 13:47
 5/5 anonim ***** válasza:

A tritikálé a búza és a rozs hibridje, már évek óta azt használtuk búza helyett.

Ennek egyszerű az oka, a takarmány búza rendszeresen apró szemű, ami érthető, hisz a jó minőségű búzából inkább lisztet őrölnek, takarmányozásra a másod, harmadosztályú búza kerül, a tritikálét ezzel szemben takarmánynak termesztik... boltomként változhat, de érdemes összehasonlítani a búzát, és a tritikálét (magok mérete, tisztaság).

A horgászathoz, halak etetésére nagyon sokféle magvat fel lehet használni, de azt érdemes átgo, ndolni, hogyan érdemes azokat előkészíteni.

Pl a kukorica, tritikálé, takarmányborsó főzési ideje is eltérő, a lenmagban hasznos összetevők vannak, de ha sok lenmag van a mixben egy zselés "taknyos" állaga lesz.

A hántolatlan köles, cirok pedig "páncélos" mag, amit megesznek ugyan a halak, de sokat nem érdemes a mixbe rakni azokból.

Lucernaliszt, lucerna pellet - sok pecás a hatásos amur csalogatót látja bennük, a probléma az, hogy ezek úsznak, lebegnek a vízben, ha nincs nehezítő adalék is hozzá keverve.

2023. ápr. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!