Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Miért szokták horgászatkor...

Miért szokták horgászatkor leönteni a konzervkukorica levét?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 1. 09:45
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Mert az interneten látottak gyorsan terjednek 😉

Emlékszem még arra az időszakra, amikor még azt javasolták a szakik, hogy a konzervkukorica levét is használják fel, abban sok hasznos aroma anyag van, vétek kiönteni.

Aztán eltelt néhány év, a horgászpiacot elárasztották a nyomott dobozos, felcímkézetlen konzervek, amelyekhez olcsóbban lehetett hozzá jutni, horgászathoz teljesen jók.

Valaki kitalálta, hogy a kokoricáról le kell önteni a levét, abban tartósítószer van, és ez valami hihetetlenül gyorsan elterjedt, köszönhetően a sok ismétlésnek a különböző filmekben, cikkekben.

Még Walter Tamás is sokszor megemlítette, hogy azért kell leönteni a konzervről a levét, mert abban van a tartósítószer.

Ő legalább egyszer rácsodálkozott, amikor megírták kommentben, hogy a konzervkukoricában nincs tartósítószer, van benne némi só, cukor, de a tartósítás a levegőtől elzárás, és hőkezelési eljárással történik.

Mellesleg, ha tartósítószer van a dobozban, akkor az a kukorica szemekben is ott van, nem csak a levében.

Hobbi szinten horgászva soha nem tapasztaltam olyat, hogy a konzervkukorica levének bármilyen riasztó hatása lett volna, a modern tanítások ellenére azt is bele öntöttem az etetőanyagba, inkább hiszek a régi módinak, hogy abban értékes íz és aroma tartalom van.

2023. ápr. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Én simán leiszom róla vagy beleöntöm az etetőanyagba. Ilyen finomságot nem pocsékolok el :)
2023. ápr. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%
Mert a horgászok nem épp akadémikusok általában.
2023. ápr. 3. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%

Mert nagy az isten állatkertje, a hangyáknak is kell valamit adni...

Ahogy már leírták, ki ne öntsd! Vagy idd meg, vagy keverd az etetőanyagba.

2023. ápr. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert nem lehet feltűzni a horogra. :)
2023. ápr. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én bekeverem az etetőt készre és utána öntöm rá a kukoricát és azért öntöm le mert a kész etető elhígulna! Bár már az is halottam hogy etetőhöz sem szabad keverni csak adagunkként töltésnél! Mert az etető kiszívja a kukorica nedvességét és csak lebegni fog utána a vízben!
2023. ápr. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Jájjj... tényleg nagy az állatkert.

Előbb a drága pénzen vett kukoricalét löttyentsd az etetőre, s ha az nem elég, akkor lökj hozzá még egy kis pecavizet. Majd eztán told bele a kukoricaszemeket.

2023. ápr. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
7# Nem kimondottan a léért veszi szerintem az ember...Általában a kukoricáért csaklizásra vagy etetőanyag dúsítására! Csak arra írom hogy drága levet emlegetsz! Amúgyis azt mondják hogy a tó vizével érdemes keverni! Mivel a csapvíz vagy a kukorica lé nem tudni mit tartalmaz...Nem durva dolgokra gondolok csak arra amit a hal ismer "hal víz" amibe él, azzal biztos nem lő mellé az ember mivel ha abba él nem zavarhatja semmi !
2023. ápr. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8#

A kukorica konzerv levében van némi só, cukor, és víz.

Ki lehet önteni, csak az áltudományos elméleteket is mellőzni kellene, a csemegekukorica konzervek többsége emberi fogyasztásra készül, van íze, meg lehet kockáztatni, hogy még finom is, ellentétben a halcsali kavalkád nagyobb részét képező többi tagjával szemben, amit kifejezetten a horgászoknak, és nem a halaknak gyártanak:színes, szagos bogyók, amelyek ízetlenek, esetleg emészthetetlenek - mégis bekapja a hal, mert kíváncsi.

Sokszor lehet látni, hogy a pecás kiönti a csemegekukorica levét, mert úgy tanulta, hogy az nem jó... aztán "távcsalival" nyakon zúdítsa az etetőanyagot, mert azt mondják, hogy az jó... az bizos, hogy lényegesen többe kerül, a gyártónak meg jó, ha azt is megveszi a pecás, érdeke minél többet elasni.

Nekem is van elég sok, de az utóbbi években azzal szórakoztattam magamat, hogy kisérletezgettem a különböző aromákkal, és az esetek többségében az lett a tanulság, hogy azok valóban nem a halaknak készülnek.

A csalik között is sok olyan van, amelyek éveken keresztül tárolhatóak, nem romlanak meg - azokkal is lehet halat fogni, de akkor azokban miért nem zavarja a szakikat a tartósító?


Egyszerűen be lett hülyítve az emberiség, rá lett nevelve a minél több, a fölösleges fogyasztásra, és annak része az is, hogy "azt dobd ki, az nem jó, ezt használd". És ezt a többség követi is, és ez nem a horgászatra jellemző csak.. az is része.

2023. ápr. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Áh, fingjuk ezeknek sincs semmiről, csak a marketinget majmolják. Meg is érdemli aki a k.drága horgászjegy és a mohosz szponzorálás mellett még pocsékba kiönti azt is amit akár simán meg is ihatna a sörszékben punnyadáskor, vagy bekeverhetné az etetőjébe.
2023. ápr. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!