Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hajdú-Bihar Megyei Szövetségi...

Hajdú-Bihar Megyei Szövetségi Vízterületek napijegy?

Figyelt kérdés
A mohosz oldalán lehet venni napijegyet ezekre a területekre. Ez a napijegy 24 órára szól vagy naptári napra? Ergo egy éjszakai horgászathoz 2 napijegy szükséges?

2023. júl. 10. 19:17
 1/2 anonim ***** válasza:

[link]


Nem akarlak elkeseríteni, de a Hajdú megyei szövetség vezetői módszeresen tesznek érte, hogy elkedvetlenítsék az embereket a horgászástól.

A megye összes, MOHOSZ által kezelt vízterületre csak összevont napijegy létezik, és az adott napra érvényes, tehát egy éjszakai horgászatra, éjfél után ismét szükséges a napijegy, ami úgy 2x4000 forint...

8ezer forintot talán még bojlis tavakon sem kérnek el egy éjszakai pecázásért.

A halbőségről annyit, hogy vannak ugyan szép halak is a Keleti, vagy Nyugati főcsatornában, de nem az a jellemző, hogy sikerül is egy villámpecát a halfogásokkal emlékezetessé tenni.

Az egyik ismerősöm tavasszal felháborodva mondta, hogy már megint szigorították a szabályokat, nem elég, hogy napi szinten csak 3 kiló egyéb halat lehet elvinni, de meg van szabva, hogy hetente, évente mennyi lehet a max.

Annyit mondtam erre, hogy majd akkor sopánkodjon, ha megfogta azt a 3 kilót, amit kevesel... nem sok olyan alkalom volt.

Méretkorlátozással védik még a keszegeket is, ami persze sokat nem javít a helyzeten, mert megfelelő ívőhelyek nincsenek.

Mindezen negatívumok ellenére olykor egész jó pecák lehetnek a Keletin, vagy a Nyugatin is, de a leggyakoribb hal a ponty lett, amit ugye telepítenek, és ha azok éppen nem eszegetnek, lehet próbálni a harcsát, süllőt, vagy akár a keszeget, bármit, de az, hogy egy éjszakai horgászat megér-e 8ezer forintot... rád van bízva.

2023. júl. 11. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem szeretem a keletit, van, akinek biztos megéri, az az egy két hal havonta-kéthavonta, nekem nem. Inkább tavakra járok pecázni.

Csak azért akartam kimenni, mert egyik haverom odajár, rágja a fülem már mióta, de 8000ft-ért fix, hogy a közelébe nem megyek! :D

2023. júl. 11. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!