Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Miert nem tudok sokaig uszni?

Miert nem tudok sokaig uszni?

Figyelt kérdés
21 eves jo eroben levo ferfi vagyok. A testfelepitesem mezomorf, sokat edz em, egyarant kardiozok es sulyt is emelek. Egyszeruen 75-100 megernel tovabb nem tudok uszni, fentmaradni a vizen is csak ilyen 2percig kb. Sokat voltam eletem soran strandon ahol uszkaltam de mindig csak rovid tavokat birok utana egyszeruen elfarad a testem. Mas barataim sot 60 eves szuleim is le tufnak uszni akarmekkora tavot, de en keptelen vagyok ra. Gyorsuszas, melluszas mindkettore igaz hogy hamar elfarad a testem es elmerulok. Mitol lehet ez szerintetek? Sajnos nagyon sok kellemetlenseget hoz ez az eletembe, mert strandokon peldaul nem vallalok be emiatt baratokkal nagyobb uszasokat es nagyon gaznak erzem ezt.

2023. júl. 24. 18:49
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi a rengeteg elirasert!
2023. júl. 24. 18:49
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem jó a technika.

El kell menni edzőhöz.

2023. júl. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Le is írtad: elfáradsz. Gyakorolni kell. A futók se 5-10km futással kezdenek és nem is úgy jutnak el 5-10km-es távok futásáig, hogy havonta egyszer futnak.

Persze lehet a technikáddal is baj, de még ha tökéletes is a technikád, akkor is kell gyakorolni, úszni járni rendszeresen.

2023. júl. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Magánvélemény' tényleg könnyebben elfáradsz, ha nem vagy technikás, plusszba a tudat, nekem legalábbis külön fárasztó, hogy fenn kell tartani magad, különben elsüllyedsz. Én úgy fejlődtem, akkor még nem jártam órákra, ma már jobban menne.... Hogy akkor most két hossz ilyen két hossz olyan stb. közbe pihenés fordulásnál így leúsztam mondjuk 20 hosszt fél órát. Az úszás nem olyan mint a kocogás, itt több mindenre kell talán figyelni, hogy jól menjen. De a biztos egy tanár, Ő mindent elmond. Pl erős láb is kell nem csak hajlékonyság...
2023. júl. 25. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!