Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Engedély kivaltasnal tagsági...

Engedély kivaltasnal tagsági díjat minden egyesülethez fizetnem kell, ahová területi engedélyt szeretnék váltani vagy azt elég csak egy helyre befizetnek?

Figyelt kérdés
Hosszú idő után újra kiváltottam az állami horgászjegyem és tagja is lettem egy horgász egyesületnek (ami ugye kötelező), viszont az a terület ahová kiszeretném váltani az engedélyt az más egyesülethez tartozik, ezt megtehetem szabadon vagy újra be kell fizetnem az egyesületi tagsági díjat a másik víz terület "szolgaltatójához" is?

2023. aug. 3. 18:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Olvas el a kérdéses egyesület "házirendjét", egyesületi szabályait.

Nem tudhatjuk hogy ott konkréten, hogyan döntött a tagság, ugyanis elvileg a tagságnak van beleszólása abba, hogyan működik az egyesület, többek között, hogy az egyesület által kezelt vízterületen az egyesületen kívüli horgászok milyen feltételekkel horgászhatnak.

Lehet, hogy nincs megkülönböztetés, ugyanannyiért válthatnak engedélyt, mint a tagok.

Lehet, hogy emelt áron válthatnak engedélyt.

És olyan is előfordul, hogy éves területi engedélyt csak a tagok válthatnak, vendéghorgászok csak napijeggyel, esetleg heti jeggyel horgászhatnak.

Sőt, vannak létszám limites horgászvizek, ahol maximalizálják az éves területi engedélyek számát.


Általában érdemes ott tagnak lenni, ahol horgászni szeretnél, de már mindegy a variációs lehetőségek kb a leírtak.

2023. aug. 4. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez már csak azért is érdekes mert ahol én horgászom ott a várostól 10km-es körzetben 3 különböző könnyen és jól horgászható vizterulet is van, de mind a 3 más egyesülethez tartozik. De nyilván mint helyi horgász mind3 vízterületre szeretnék engedélyt váltani majd...
2023. aug. 4. 06:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez kb mindenhol így van. Nekem 6 vízterület van 10km-es körzeten belül, mind külön egyesület.

Legolcsóbbra van évesem (ott is vagyok tag) ha megunom veszek néha napijegyet máshova (ahova csak akarok).

2023. aug. 19. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!