Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Igaz hogy a horgászok lenézik...

Igaz hogy a horgászok lenézik a húshorgászokat?

Figyelt kérdés
Akik a hús miatt horgásznak halat.
2023. aug. 27. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:

A horgászok jelentős része azért is horgászik, mert megeszi a kifigott halat.

A legdrágább halat a horgászok eszik, ha minden költséget össze számolnának, a piaci ár többszörösébe kerül neki egy kiló hal (nyílván vannak kivételek)

A C&R (fogd meg és engedd vissza) mozgalom nálunk viszonylag új keletű, de már itt is több évtizede űzik, és q két tábor között valóban előfordul feszültség, aminek oka az irigység.

2023. aug. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Thunderfairy ***** válasza:
71%
Mi értelme azért kifogni hogy visszadobd???
2023. aug. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2

Mert mi értelme megenni azt a halat amit a szennyvíz minőségű tavakból folyókból kifogsz? Főleg hogy olcsóbb megvenni boltban?

2023. aug. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
3 akkor mi értelme horgászni, ha szennyvíz minőségűek a tavak, és úgyis vissz akell dobni a halad?
2023. aug. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

4

Sport, invazív fajok gyérítése, őshonos halak állományának ellenőrzése.

2023. aug. 27. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem szennyvíz minőségűek a vizek, ez butaság. Ez már nem a szocializmus, hogy dübörög minden városban a gyár és megy a melléktermék meg a szennyvíz a patakba, folyóba.

Én el szoktam vinni a kifogott a halat, de nem mindent és nem mindig, csak annyit amennyit megeszek és méreten aluli vagy túl nagy és vélhetően öreg halat sosem. Egyébként nem mindig drágább a kifogott hal, ezért is tér át egyre több fizetős tó a fogd meg és engedd el rendszerre. 10 éve 350 Ft volt a ponty kilója nagyker. áron. Ezt azért tudom, mert egy rokon akkoriban még bérelt egy ilyen tavat. Most már 1200 Ft a ponty kilója. Ha fogsz két darab 3 kilós pontyot és 4000 a napijegy, az már bőven veszteséges a tulajnak. Persze sok pecás inkább húshorgász, ők nem fognak ilyen helyekre menni. A horgászatot amúgy meg lehet olcsón is csinálni, számtalan ilyen sporit ismerek és nekik is vannak jó eredményeik. Igazából lehet, hogy ha valaki lejár kondizni meg egészségesen kajál, proteinporokat vesz, az többen van, mint a peca.

2023. szept. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Én az összes horgászt lenézem. Nagyzolás, amit csinálnak. Feküdhetnének egy nyugágyban is pihenés gyanánt. Attól, hogy víz mellé mennek és odateszik a horgászbotot, meg visznek hálót, stb., már azt hiszik vízi sport.
2023. szept. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7#

Én horgászok, de szerintem nem sport. Persze egyes horgászmódszerek már közelebb vannak a sporthoz. Például a műlegyezés, pergetés. Ott gyakran több kilométert gyalogolnak, akár a térdig érő hideg vízben, egész nap dobálva. De az, hogy leülök két bottal pontyozni meg kinyitok egy sört, az nem sport, az maximum hobbi és nem sértésnek írom.

2023. szept. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mindentudó99 ***** válasza:
#7 Te nem vagy tisztában a nagyzolás fogalmával szerintem. Mondok neked példát nagyzolásra. Van aki 1 milláért vesz csónakot. Kiköti a nyaraló elé hogy lássák közben éven át bele se ül. Ismerek ilyet. Én este hatkor megyek ki éjszakára harcsázni a Dunára. Egyedül. Nem is látja senki. Nem tudom ebben mi nagyzolás. Egyszerűen szeretek horgászni. És sose állítottam hogy vizisport
2023. szept. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!