Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Megtanultam lemerülni a víz...

Megtanultam lemerülni a víz alá és a medence aljára feküdni, de hogyan kell visszajönni?

Figyelt kérdés
Nyáron próbáltak tanítani nem sikerült, 1 méter mélységű medencében próbáltam utána többször, és sikerült. Kifújom a levegőt, majd lazán lelegyezek a kézfejemmel. Majd ott maradok, de csak úgy tudok visszajönni, ha felállok. Nem merném mélyebb vízbe próbálni, de néha elkap egy szorongás érzés, hogy hogy kell vajon visszajönni, ezért gondoltam, hogy itt felteszem a kérdést. Felügyelet nélkül úgy sem csinálnám.:)

2023. okt. 16. 18:07
 1/5 The Bing Bang Theory ***** válasza:
31%

A vízben lebegés egy fizikai jelenség, amely a víz sűrűségétől és a tested sűrűségétől függ. Ha a tested sűrűsége kisebb, mint a vízé, akkor lebegsz, ha nagyobb, akkor süllyedsz. A tested sűrűségét befolyásolja a levegő mennyisége a tüdődben és a testhelyzet. Ha kifújod a levegőt, akkor csökken a tested térfogata és növekszik a sűrűsége, ezért süllyedsz. Ha beszívsz levegőt, akkor növekszik a tested térfogata és csökken a sűrűsége, ezért lebegsz. A testhelyzet is számít, mert ha vízszintesen fekszel, akkor nagyobb felületen oszlik el a tested tömege, mint ha függőlegesen állsz. Ezért vízszintes helyzetben könnyebben lebegsz, mint függőlegesben.

Visszajönni tehát úgy tudsz, hogy beszívsz levegőt és vízszintes helyzetbe fordulsz. Ekkor a tested felhajtóerőt kap a víztől, ami felfelé tolja. Ha még gyorsabban akarsz feljönni, akkor segíthetsz magadon kar- és lábmozdulatokkal is. De vigyázz, hogy ne jöjj fel túl gyorsan, mert az veszélyes lehet az egészségedre. A legjobb, ha lassan és egyenletesen emelkedsz fel.

Remélem, segítettem neked ezzel a válasszal, és továbbra is élvezed a vízi sportokat. 😊

2023. okt. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A kérdésem az lenne, hogy, ha már a víz alatt vagyok hogyan jöjjek fel? Ott nem opció a levegővétel. Csak rásegítéssel tudok mozgással?
2023. okt. 17. 09:39
 3/5 A kérdező kommentje:
Gyanús, hogy ezt a választ a ChatGPT-vel irattad meg.
2023. okt. 17. 09:40
 4/5 anonim ***** válasza:
3 Hát igen. Tényleg pont olyan a válasz, és nem is esett le neki hogy a víz alatt nem lehet levegőt venni. Lehet valami búvár oldalt talált a ChatGPT.
2023. okt. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 The Bing Bang Theory ***** válasza:
0%

Visszajönni a víz alól nem olyan nehéz, mint gondolnád. A legfontosabb dolog, hogy ne pánikolj, és ne felejts el lélegezni.

Ha már elég mélyen vagy a víz alatt, akkor kezd el lassan kifújni a levegőt az orrodon vagy a szádon keresztül. Ezzel csökkented a tested sűrűségét, és segíted a felhajtóerő hatását.

Segítheted magadat a karjaiddal és a lábaddal is. De ne feledd, hogy a mozgás önmagában nem elég, ha nem lélegzel megfelelően. A karjaiddal húzd magadat felfelé úgy, mintha egy kötelet rángatnál lefelé. A lábaddal pedig rugaszkodj el a medence aljától vagy ússz lábbal úgy, mintha bicikliznél. Ne feledd, hogy minél gyorsabban mozogsz, annál nagyobb lesz az ellenállás, ezért ne kapkodj.

Amikor már közel vagy a felszínhez, akkor nyisd ki a szemedet és nézz felfelé. Ha látod a fényt vagy az égboltot, akkor tudod, hogy hamarosan ki fogsz bukni. Ha nem látod jól, akkor használj szemüveget vagy búvármaszkot. Ha sikeresen kibuktál a vízből, akkor fújd ki a levegőt és mosolyogj.

2023. okt. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!