Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Úszni meg lehet tanulni...

Úszni meg lehet tanulni valahogy önállóan, segítség nélkül?

Figyelt kérdés
Ha csak úgy elkezdenék járni egy uszodába gyakorolgatni, kísérletezgetni, sikerülhet? Van rá esetleg valami módszer ami beválhat?
febr. 16. 22:22
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem lehet tanulni önallóan is csak lassabban fogsz haladni mintha edzővel tanulnál. Nézz oktató videókat youtube-on.
febr. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon nehéz. Mert nincs tukor, nem veszed eszre ha rosszul csinalod. Es ha begyakorlod a rosszat akkor abbol mozgaszsrvi baj is lehet. Pl egy rossz melluszasbol merevseg es izomgorcs a vállövben
febr. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
hát nehezen, azz oktató látni fogja, hogy miért nem jól csinálod, és hogyan lehet javítani rajta.
febr. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Mindenekelőtt tanulj meg lebegni.

Egy olyan medencében, ahol leér a lábad, a falnál nagy levegőt véve, karokat előre nyújtva, rúgd el magad a faltól, és úszó mozdulat nélkül próbálj meg minél messzebbre jutni (kizárólag azzal, ahogy elrugaszkodsz a faltól). Fejed, arcod legyen a vízben.

Amikor már nem félsz az arcodat a vízben tartani, akkor csak álló helyzetben, lassan feküdj hanyatt a vizen, és ne csinálj semmit, csak lebegj pár másodpercig, tartsd a lábaid és a karjaid egyenesen, ugyanúgy, mint amikor hason rugaszkodtál el a faltól, csak most ne a faltól rugd el magad. Lebegj, ameddig tudsz. A fuled legyen a vízben, és csak a plafont nézd, vagy az eget, ne a medence vizét vagy a lábujjaidat.

Amikor már ez is jól megy, akkor kezdj el videókat nézni a youtube-on, az úszásfajták mozdulatait megtanulandó. Egyszerre csak egy úszásnemet tanulj meg, és csak akkor válts másikra, ha már az előzővel le tudsz úszni 4 medencehosszat pihenés nélkül.


Nyugger vagyok, és az elmúlt 55 évben napi uszoda látogató, de még nem találkoztam olyannal, akinek mozgásszervi baja lett volna a rosszul begyakorolt úszástól. Viszont nem egy fiatal megfulladt, mert azt hitték, hogy ha a medencében tudnak úszni, akkor a folyóban is.

Vannak, akik csak "kutya-stilus"-ban tudnak úszni, és semmi bajuk nem volt az elmúlt 40 évben az izmaikkal. Ha csak az a cél, hogy kedvtelésből úszkálj, akkor elég a youtube. Ha maximalista vagy, vagy vadvizekben akarsz úszni, akkor jobb, ha keresel egy szakembert.

febr. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Meg lehet de könnyebb ha van egy követendő tanító .
febr. 17. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

Menj el oktatásra.

Írják a hülyeséget, de annak van igaza, aki azt írta, hogy saját magadon úgy se fogod latni mi a baj és a szar technika sokat elvesz.

Én voltam oktatáson, nem véletlenül van még haladó csoport is.

Én voltam ilyenen, nem is értettem elsőre, hogy tök jól úszó emberek mit keresnek itt.

Aztán elmondta az egyik, hogy oké, hogy úgy tűnik, de valójában kb szar a kéz és lábmunka.

Azt hitte először hogy vele van a gond, hogy nem bír, de aztán kiderült, hogy ha odafigyel azokra, amit mond az edző, akkor máris nincs gond, nincs olyan, hogy nem bír.

Tehát mindent összefoglalva, menj el oktatásra.

febr. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Alapszinten igen, én is úgy tanultam meg, nem pedig az iskolai úszásoktatáson, ott nem sikerült. Pedig még internet se volt. Volt valami olimpia, mutatták az úszószámokat, ugye víz alatti kamerák is voltak, néztem mit csinálnak, lementem a folyóra és addig próbáltam amíg nem ment. Nem vagyok természetesen egy komoly úszó, de elég jól elboldogulok.
febr. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
nem ár, ha valaki elmagyarázza, kb. hogyan kell, és van mit követni.
febr. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyilván meglehet tanulni egyedül is mégha nem is tökéletesen.Nézz róla minél több videót.
febr. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!