Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Gyorúszásnál mennyire számit...

Gyorúszásnál mennyire számit hogy milyen erősen húzom magam karral, úgyértem a lábtempó sokkal többet számít? Többi lent

Figyelt kérdés
azért kérdezem mert versenyszerűen úszok de nem tudom mennyi energiát fordítsak a karerősítésre.
2010. dec. 28. 22:08
 1/3 anonim válasza:

hát a lábtempó adja meg az egésznek az alapját. ha nem megy a lábad, akkor nem nagyon fogsz haladni. ez mindenkinek más, hogy mennyire kell lábazni, az attól függ, hogy ki mennyire bírja. az én lábam gyenge, tehát nekem nem szabad maxra nyomni. én is versenyszerűen úszom egyébként :)

15/L

2010. dec. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"ha nem megy a lábad, akkor nem nagyon fogsz haladni"

ez azért nem teljesen így van. én hosszabb távokat úszok és ott direkt nem is nyomom a lábtempót, éppen csak mozog egy picit, hogy az egyensúly meg legyen. Szóval szerintem a kartempó igenis jelentős részét képezi annak a távmennyiségnek amit adott idő alatt maximális erőbedobással le tudsz úszni.

De egyszerűen ki lehet próbálni. veszel egy deszkát és kar nélkül nyomod a lábtempót ami a csövön kifér. Aztán veszel egy úszóbóját és csak karral úszol. Nálam pl 2szer tovább tart a lábtempós úszás 25méteren.

De ne karra erősíts hanem felsőtestre, arányosan :)

2011. jan. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
soha nem használom a lábam csak mikor elrúgom magam a faltól ill fordulóknál mégis ugyanolyan időket úszok mint a többi társam :) annyira kifejlődött a kartempóm h a másikra nincs szükségem :D
2011. jan. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!