Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Kiváló pergető orsó 6000-5000...

Kiváló pergető orsó 6000-5000 FT talán 7000 között?

Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

5-7 ezer között kiváló?

Bocsi, de 50-60 között sem kapsz kiválót:D:D

2011. febr. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

6500ft vettem shimano alivio 30000sfb.

Szépen fut, fogtam pár halat nem volt vele gond.

2011. febr. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Első hozzászóló vagyok. Mondhatom, hogy a horgászatban igen jártas. Ismerem a Shimanot, mivel van kb vagy 10 orsóm csak shimi, de összesen 46 db. Rengeteg márkából. A Shimi ebben az árban egy kalap szar. Ezt kell, hogy mondjam. Viszont ha már muszáj ennyiért venned, akkor inkább az okuma, nevis (?), spro, vagy még kevésbé ismert gyártóknál nézz szét. Ha vennél egy Byron Geisha orsót, az kitartana.

Kedves második hozzászóló: Tudom, hogy válaszod segítő szándékú volt, viszont butaságot ne írj. Arra az orsód jó, hogy fenekezz, úszózz vele, de hogy pergess nem. Egy pergető horgász egy nap annyit dob, mint egy feederes két három hónap alatt. Ide strapabíró, legalább 4 csapágyas orsó kell. De annyi viszont bőven elég. 2 db a hajtókar támasztására, egy a tengelyhez, egy pedig a zsinórvezető görgőhöz. A többi csak reklámfogás. Nem hiába a Ryobi Applause a kedvenc orsóm...

2011. febr. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tisztában vagyok vele, hogy pergetéskor igénybe van véve az orsó. Valóban fenekezésnél töredékét használjuk egy orsónak.

Nagy tapasztalatot nem írhatok, hogy mennyire vált be a shimano orsó, de az hogy egy szar azért szerintem tulzás.

Ebben az árkategóriában nem kapok többcsapágyas hiperszuper orsót ami mindennek megfelel. Valaki erre a márkára valaki a másik márkára esküszik.Én ilyen orsónak is nagyon örülök, mert drágábbra nem tellik. Egy no name orsóhoz meg estlegesen alkatrész sincs.

Nem hinném, hogy butaságot írtam a hozzászólásommal.

Ha valaki elkezd egy új módszert nem kell azonnal a fullos felszerelés mert lehet nem fogja kedvelni a pergetést.

2011. febr. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Pontosan . Ezért akarok kezdésként egy olcsóbb árkategóriájút. :D
2011. febr. 2. 14:39
 6/10 anonim válasza:

www.haldorado.hu

pergetésre nem kell dögnagy orsó 30asakat nézz, persze attol fugg mire mész :)

de az osro dobja legyen nagy peremu azzal nagyobbakat tudsz dobni!!! zsinorbol sem kell 25ösnál vastagabb, inkább minőségit felulre alulra meg vmi feltoltozsinort, ami lehet vmi akmu is

2011. febr. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok megint! Nem akartalak megbántani, persze, én is így kedztem, de akkor is, épp, hogy a no name orsókat kell ilyen áron venni, mert ott nem kell megfizetni a márkanevet. Én pl egy pfluger orsót használok vagy 5 éve, és semmi problémája nincs. Megjegyzem 9 ezerért vettem!
2011. febr. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Hát kezdésnek nem hülyeség pl egy shimit venni!Messze nem tökéletes DE arra szerintem tökéletesen megfelel hogy elsajátítsd a pergetés alapjait!Én tavaly ilyenkor kezdtem el pergetni (elég sokat.tavaly előtt is de akkor csak párszor!)Azóta is emgvan nekem semmi baj néha zörög de megnézem aztán lehet csapágyat cserélek benne!NA de ha akarsz egy két esetleg három év után eldönthete hogy esetleg az UL pergetést szereted jobban vagy a hogy is mindjam..simát.És aki írta annak igazat adok egy 30-as orsó bőven jó ha tudsz vegyél az orsóra fonott zsinórt (0,18-0,22-es méretben) a pótdobjára meg egy monofilt kb. 0,25.et!!

Dávid

2011. febr. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem értelek kedves utolsó hozzászóló. Vegyen fonott zsinórt? És ha balinra netán sügérre szeretne pergetni, ezeknél a halaknál egyértelműen hátrány. Csukánál harcsánál jó lehet, én már a süllőt is monoval nyomom. Kezdőnek fonott egy ilyen orsóhoz? Értesz te a horgászathoz, vagy csak úgy gondolod? Egy ilyen orsó zsinórvezető görgője, illetve a dobja, feltéve ha fém nem erre a célra kitalált eszköz. A másik, hogy a fonott, ami már használható is elég drága, és a kezdeti szerencsétlenkedéseket nem viseli valami jól, könnyen gubancolódik. Én szeretem a fonottat, főleg harcsára, csukára, viszont minden halra más a megfelelő... Gondolok méretre, típusra (monofil, ill. multifil). Én szerintem egy 22-es monofil univerzálisnak tökéletes. Harcsa kivételével esélyes lehetsz már jobb halaknál is! Csukánál a kevlár, drótelőke ajánlott, sőt kötelező, erre figyelj!
2011. febr. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

25-ös fonottam van a harcsázón, a szakítója 22 kg, de én 40 dekás kárászokkal dobálok éjjelente.

Nincs szükség pergetésre ilyenhez, elég lesz neki egy jobb minőségű monofil 25-ös méretben, azok 7-8 kilót bírnak. Ha már fele ekkora csuka ráakad, ugrálhat örömében.

2011. jún. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!