Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen fajta horgászási...

Milyen fajta horgászási módszerek vannak? Melyik mint jelent? Pl. :mi az a feeder vagy match, spicc, bojli?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 2. 23:03
 1/8 anonim válasza:

a feeder bot az nagyon hajlékony és nincs rajta úszó csak etetőkosár meg 2 horog és pontyozni szoktak vele általánan.

a Match az hosszú és úszózásra van.

a spiccen nincs orsó

a bojli pedig fenekezés és nagy halakra való mivel nem a horgon van rajta a csali hanem rávan kötve a horogre egy nagy bojli gombóc

2011. ápr. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, az előttem válaszoló igen csak érdekes választ adott, de tessék, megpróbálok kielégítő választ adni:

feeder: A nagyon finom fenekezésre kitalált bot, melyhez nem használunk kapásjelzőt, maga a spicc jelzi a kapást, ami sokkal érzékenyebb, mint egy akár milyen kapásjelző. A botokat a vízparttal (általában) párhuzamosan helyezzük el, tehát a spicc nem a víz fel néz, úgy hogy a zsinór és a bot merőleges szöget zárjon be! Több féle van, 2.4-3.0 m-ig pickernek, e fölött egészen 4.5m-ig feedernek nevezzük őket. Erősségtől függően van Light, Medium, Medium-Heavy, és Heavy.

A match kifejezetten úszós technikához való. Szinte csak erre alkalmas! Ezt nem fejtegetném!

A spiccbotokon mint a kolléga említette, nincs orsó, direktben horgászunk vele!

A bojli az egy csali, a bojlis bot viszont pontyozásra, amúrozásra való. Bár már egyes országokban, mint pl Olaszország, Pó folyó használják az erős, 5 librás botokat harcsázni is. A méretei álltalában 3, 6-3,9 m.

De ha utána olvasol a horgászportálokon, sokat megtudhatsz! PL.: www.haldorado.hu, vagy www.fisch.hu.

2011. ápr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 animagemella válasza:
Ez egy regény terjedelmű válasz minimum, amit kérdezel, szakirodalmat javaslok, és a haldorado.hu-t, vagy komoly horgász ismerőst.
2011. ápr. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 animagemella válasza:
És az biztos, hogy ezzel a néggyel nem érdemes egyszerre foglalkozni, pláne egyszerre belekezdeni. Mindenféleképpen a spiccbotozás a legjobb kezdő módszer, keszegre, pontyra, akár gyerek, akár felnőtt az illető. 5-7 méteres bot, finom úszó, finom horog, etetés, fenékre tett ereszték, pl. bármelyik balatoni mólón, kőszegélyen, tulajdonképpen nagyjából ennyi, és ezzel k. sokat elárultam. A fenekezést nem javaslom, nagy vesződség, kevés fizetség.
2011. ápr. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 animagemella válasza:
És igen, elnézést, még valami fontos, mivel ez működik, mert miért ne működne, méreten aluli és háromnál több halat nem elrakni, nem azért mert jönnek a halőr és rendőr bácsik (és tényleg jönnek manapság), hanem hogy jusson másnak is, pl. nekem:)
2011. ápr. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 DannyZuko ***** válasza:
a halgorado.hu-n sok infót találsz. nézegesd az írásokat. "minden" le van írva A-Z-ig...
2011. máj. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Főzős Laci ***** válasza:

Ahhoz,hogy rájöjj melyik a kedvelt horgászmódszered,menj el egy haladó szintű cimborával,és nézd meg melyik módszerrel hogyan horgászik.Aztán kipróbálod te is,és gyorsan rájössz,hogy melyik az,amelyik szimpi.

Én tudtam mindig,hogy nekem a keszegezés+rablóhalazás fenéken az esetem.

2013. máj. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Főzős Laci ***** válasza:
Először a spicc botos horgászattal kezdj,mert az szinte az alap!
2013. máj. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!