Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hol található Budapesten...

Neeky89 kérdése:

Hol található Budapesten Klórmentes uszoda?

Figyelt kérdés

Van egy 5 éves unokaöcsém, asztmás, ezért nem mehet olyan úsziba ahol klórral fertőtlenítenek.

Tudna valaki olyan uszodát, úszásoktatást, ahol megfelelőek a körülmények asztmás gyerekek tanítására?

Köszömöm


2011. máj. 9. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Hát én sajnos nem tudom hogy van-e ilyen uszoda.Abban sem vagyok biztos hogy működhet-e uszoda anélkül hogy klóroznák a vizet.Anélkül eléggé fertőzés veszélyes.
2011. máj. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
0%
Nem is létezik klórmentes uszoda.: ) mással nem tudják takarítani.
2011. máj. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

én azt hittem az az oldal arról szól, hogy kérdeznek az emberek, amire olyan emberek válaszolnak, akiknek a kérdéssel kapcsolatban bármilyen tényleges, konkrét információjuk van!


Tudom hogy van ilyen uszoda... mert neten találtam egyet, csak nagyon messze van, kifejezetten babáknak van az az uszi..


És volt telefonszámom is egy ilyen uszihoz III ker közelében, de elhagytam a telcsim.


Ezüst valamivel tisztítják a klórmentes úszikat.


Szóval köszönöm a válaszokat, de nem mentem velük sokra.

Remélem lesz olyan valaki, aki konkrétumot is tud mondani.


köszönöm

2011. máj. 14. 13:03
 4/6 sziszi81 válasza:

Én is klórmentes uszodát keresek, sajnos kevés sikerrel.


Szomorúan olvasom, hogy itthon sokan még csak nem is hallottak róla és a klórt tartják az egyedüli lehetőségnek a fertőtlenítésre, ami az egészségre nincs túl jó hatással és egyre több embernél okoz allergiát.


Tudom nem adok választ az alapkérdésre, ezért elnézést kérek, de azért ezt a gondolatot továbbvinném.


Nyugaton és a tengerentúlon nagyon sok helyen találkoztam már klórmentes medencével, így próbálják a klór természetre és a szervezetre gyakorolt káros hatását kiküszöbölni.

Erről az ezüstös lehetőségről még nem hallottam, de az UV fénnyel való fertőtlenítésről annál többet. A vizet teljesen fertőtleníti és a szervezetre sem hat károsan. Amerikában van ahol az ivóvizet is ezzel tisztítják a klór helyett.


Rákerestem most az interneten, itthon is van már cég, akik a medencék klórmentes tisztításával foglalkoznak. Ezt írják a honlapukon:

"Berendezésünk az UV fény valamint a levego oxigén molekuláiból átalakított háromatomos oxigén-„ózon” molekula segítségével fertotleníti, algátlanítja valamint minden szennyezotol is tisztán tartja az uszoda vízét.

A medence vízében jól oldódó ózonmolekulák bomlásakor felszabaduló „aktív oxigén” atomok a baktériumokat, vírusokat megölik, egyéb szennyezoket, mint pl. vas, mangán, klór stb. esetében az uszodarendszer mechanikai szurojében, csapadék formájában kiszurhetové teszik


Eljárásunk EU és Amerikai viszonylatban elfogadott és alkalmazott technológia.

Néhány jelentosebb elony és új hatás az eddig használatos uszoda vízkezelésekhez képest


• A medence vize kékes-ezüstös csillogású, természetes hatású.

• A víz összetételét nem változtatja meg, PH semleges.

• A víz keménységét a kívánt értékre csökkenti.

• Korlátlan ideig meghosszabbodik a medencevíz ....használhatósági ideje.

• A rendszer abszolút szagtalan, pl. zárt térben az uszoda levegoje ...friss illatú.

• Nem okoz allergiás tüneteket (nincs borpír, szemcsípés, ....asztmatikus tünetek).

• Megakadályozza a bor gombás megbetegedéseit, a már ....meglévoket megszünteti.

• Megszünteti az idosebb korban kialakuló sárgás-barna ....borfoltosodást

• A „legionella” típusú megbetegedéseket illetve terjedésüket is ....megakadályozza.

• Naturális „fürdotó”, kerti tó esetében is használható, a tó növény ....és állatvilága egészségesen fejlodik ebben a környezetben."

2012. máj. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Budaőrsön. Bár itt sem teljesen klórmentes, de keveset használnak, mert valamilyen wapotec technológiával tisztítják a vizet. Már voltam itt egyszer és valóban nagyon "finom" volt a vize

2012. nov. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

7 évvel később csatlakozom a kérdezőhöz mert a kérdés még ma is aktuális:


Hol található klórmentes uszoda felnőtteknek Budapesten vagy Pest megyében?


Utánanéztem angol nyelvű web oldalakon ebben a témában és a 4-es válaszolónak tökéletesen igaza van.


Én már évek óta csak nyáron úszom, a Balatonban vagy tavakban, de télen szüneteltetem az úszást, mert nem vagyok hajlandó klóros vízben úszni ha már 20 éve ügyelek arra, hogy ne igyak klóros vizet.


Remélem, hogy 7 év alatt már itthon is fejlődött ez a technika és most már vannak klórmentes uszodák.

2019. jan. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!