Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Kell horgászengedélyhez...

Kell horgászengedélyhez vizsgáznom?

Figyelt kérdés
segítségeteket kérném. a közeljövőben megyek pár napra a Balatonra. utánanéztem, és lehet olyan engedélyt igényelni ami a parttól 1500 méterre szól (partközeli engedély) vennék egy 72 órásat. a kérdés, hogy ehhez kell vizsgát tennem, vagy ez olyan mint egy napijegy és ha kifizetem pecázhatok. évente 2-3x szoktam horgászni, szóval engedélyt nem váltottam inkább magántavakon napijeggyel pecázok. köszi a segítséget előre is
2011. júl. 6. 20:57
 1/8 anonim válasza:
ha nincs állami engedélyed akkor nem is adják oda neked a napijegyet.igen a 72órás az napijegy.
2011. júl. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és akkor az engedély mit engedélyez? azt, hogy vehessek pluszba napijegyet? nem értem :(
2011. júl. 7. 14:48
 3/8 A kérdező kommentje:
+kérdés, hogy mennyibe kerül egy éves engedély? 20 éves vagyok
2011. júl. 7. 14:59
 4/8 anonim válasza:
csak azokra a tavakra nem kell állami engedély ami magántó.tehát nem az államé hanem van tulajdonosa.mivel a Balaton állami kezelésben van vagyis az államé.erre kell éves állami engedély ami kb 5000 meg + a vizsgadíj 1000ft.és van éves területi engedély amit külön kell megvenni a tóra.ha te mindennap pecázol a Balatonban akkor a területi éri meg jobban de ha évente néha-néha akkor pedig a napijegy.
2011. júl. 7. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
aha értem és köszi a válaszodat. na és arra mi a magyarázat, hogy ahhoz, hogy területi engedélyem legyen kell vennem egy állami engedélyt? magyarán az állami engedély önmagában sz*rt sem ér?:))
2011. júl. 7. 17:47
 6/8 anonim válasza:
területit csak akkor tudsz venni ha van államid.az állami meg arra jó (ha nincs terülteid egyik tóra sem) akkor vehetsz napijegyet az állami tavakra.mert az állami tavak napijegyére ráírják az engedélyed számát.van egy száma mint a személyinek.
2011. júl. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 DannyZuko ***** válasza:
Nem az engedély számát, hanem az állami horgászjegy számát írják rá. ha van államid, akkor vehetsz napi jegyet bárhova. az mindegy, h területid van e máshova.
2011. júl. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen, ma voltam horgászboltban és még jobban okosodtam. bár a lényeget leírtátok köszke
2011. júl. 8. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!