Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Elég vastag a dobó előke?

Elég vastag a dobó előke?

Figyelt kérdés
0.25-0.30 közt van a zsinór alapból rajta volt az orsón elég szépen nyúlik és befognám dobó előkének 1 méteres dobó előkére gondoltam, szerintetek??
2011. szept. 12. 20:15
 1/3 anonim ***** válasza:

A vastagság elég lehet, de én hosszabbat kötnék.

Úgy a bot hosszának másfél-kétszeresét.


Ha a csomó, amivel kötöd, a spicc előtt van, lehet, hogy engedni fog dobásnál, mert túl nagy erő hat rá.

Ha viszont behúzod a gyűrűk közé, nem lehet gond.

Csak figyelni kell, hogy ne legyen túl nagy a csomó, szépen ki tudjon jönni a gyűrűk közül.

2011. szept. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Antaraxx ***** válasza:
bothossz másfélszer, + másfél tekerés az orsóra. ilyen egyen egy dobóelőke. ha 1 méteresre kötöd, szinte biztos h az x. bobásnál szakadni fog
2011. szept. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szerintem hagynék kb.4-5 métert utána egy precíz páternoszter csomóval kötném össze a főzsinórral.

Ha biztosra akarsz menni akkor összekötés előtt egy kis darab zsugor csövet ráhúzol a zsinórra majd a csomózásra húzva rámelegíted hajszárítóval így biztosan nem akad el dobás közben.A rámelegítésnél csak óvatosan a hőfokkal.

2011. okt. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!