Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Banax helikon 5600NF-el...

Banax helikon 5600NF-el azonos minőségű orsó?

Figyelt kérdés
Erősen gondolkodok ezen az orsón, de nagyon bánt az ára. Létezik hozzá hasonló akár 15 000 magasságban?

2012. jan. 3. 20:33
 1/6 gomzoli ***** válasza:

Szerintem egy Okuma Longbow-val sokkal jobban jársz. 65 -ös méretben ideális, mert annak a "teste" már a 70-esével megegyező, nagy és robusztus, míg a 60-as az 50-essel megegyező méretű, csak tágasabb dobbal. Mindkét botomon ezeket használom (a 65-öst), abszolút elégedett vagyok velük. Volt korábban egy igen szar Mosella orsóm, ennek a banaxnak a képe igen kísértetiesen emlékeztet rá!

Az Okuma újabb modellje, a powerliner se lehet rossz, de az árát nem tudom.

2012. jan. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Farkas Milán ***** válasza:

Nem tudom, hogy az előző válaszadónak pontosan milyen gondja van a banax helikonnal? Valyon csak ránézésre szidja vagy esetleg használta is? Én bojlis módszerrel horgászok pontyra, és banax helikont használok már idén negyedik éve!!

Semmi problémát nem vettem még észre rajta, semmi gondom nem volt vele. Igaz, a fékrendszere nem olyan kifinomult, mint egy shimano big baitrunner-nek, de ettől függetlenül nagyon jó orsó. Nem véletlenül híres orsó. Tudom, hogy az ár a mai világban már nagyon meghatározó. Én is csak nehezen tudtam megvenni az orsót kispénzű emberként! Viszont ne feledd, hogy az orsó a fárasztás motorja. Ezen nem szabad spórolni!Láttam már pár ezer forintos kínai távdobó orsót, aminek a belső szerkezete gyenge volt, és egy nagyobbacska ponty szó szerint széttépte az orsót!! A minőséget meg kell venni, a minőségen nem lehet spórolni!! Nem szabad rosszabb terméket venni csak azért, mert olcsóbb! Ugyanis nem mindegy, hogy egy orsónak milyen a belső szerkezete: műanyag, valamilyen gyenge minőségű fém vagy csúcsminőségű anyagok. Azt mondom, hogy ezt az orsót csak egyszer kell megvenni, azután hosszú évekre hű társ fog maradni A horgászatban!! 1-2 évente érdemes megolajozni a görgőket, a belső szerkezetet megzsírozni. Ha erre nem vállalkozol, akkor vidd szervizbe , ott majd megjavítják. Remélem sikerült eloszlatnom a kétségeidet!

görbüljön!!

2012. jan. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 gomzoli ***** válasza:

A Helikon nem volt még a kezemben, de egy másik, harcsázónak kikiáltott Banax-ot (Badger) már vettem egy csomagküldő katalógusból (Askari), 7 éve, 90 Euro-ért. Postafordultával vissza is cseréltem, mert az összes elképzelhető helyen holtjátéka volt, a felfapókar egésze biliacél lehetett, erősebb húzásra vagy fél centit behajott, valamint minden 10 méter tekerés után a dob alá gyűrte a zsinórt. A létező legszarabb orsóm volt, mégha csak rövid ideig is. Inkább ráfizettem az árára még 30 Eu-t és vettem helyette egy 120 Eurós Okuma Epix Pro-t, 80-as méretben. Azóta abból van mégegy.

Talán kissé hibás szemlélet, hogy egy orsó után előítéleteim vannak a Banax márkával szemben, de hát itt ugye mindenki a saját szubjektív véleményét is leírhatja.

Amit ajánlottam, az Okuma Longbow, egy nagyon jól sikerült orsó, elfogadható árban, nem is a legolcsóbb (úgy 15 e környéke), mindkét pontyozómon, a süllőzőmön, és az extraheavy feederemen is ez van. Mind a négy kifogástalanul működik. A terhelést is bírják... hál' istennek volt alkalmam párszor letesztelni...

2012. jan. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Farkas Milán ***** válasza:
Megértem a véleményed, de ne feledd, hogy 7 éve vetted azt az orsót. Ennyi idő alatt egy cég technikailag hatalmasat tud fejlődni!! A halikon mellett használok két JRC X-press orsót is 7000-es illetve 10000-es méretben. Bevallom őszintén, hogy ezeket az orsókat jobban kedvelem a helikonnál, mert minden elképzelhető pontjuk edzett fémből van!! Viszont nincs rajtuk nyeletőfék, és ezért használom előszeretettel a helikont. Ha rossz lenne ez az orsó, akkor a neve nem vállt volna fogalommá a pontyhorgászok körében!!!!! ( Egyébként már használtam okuma longbow orsót, és én is meg voltam vele elégedve. Az előnye a helikonnak azonban az, hogy sokkal nagyobb dobja van, nagyobb az elérhető táv véleményem szerint! )
2012. jan. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gomzoli ***** válasza:
Ennek nincs gondja a zsinór-alátekeréssel? Az említett régi banax, és a helikon képére nagyon hasonlító Mosella is elég gyakran a dob alá tekerte a zsinórt. Ezért nem tudok bízni az ilyen magas dobkiemelésű orsóban. Persze, ahogy írtad, a technika azóta fejlődhetett is.
2012. jan. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Farkas Milán ***** válasza:
Megmondom őszintén, hogy én azalatt a négy év alatt, amióta a helikont használom, csak egyszer jártam így. Éjszaka történt az eset. Erős szél fújt, én pedig bedobásnál nem figyeltem erre. A szél nagyon balra fújta a zsinórt, én pedig nem figyeltem, hanem laza zsinór mellett elkezdtem tekerni az orsót. ennek az lett az eredménye, hogy nagyon "bekapta" a zsinórt. De ez nem az orsó hibája volt, hanem az enyém. Amúgy tényleg megvan ennek a veszélye a magas dobemelésű orsóknál, azonban a cégek újabban nagyon figyelnek erre.
2012. jan. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!