Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Pergetéshez vásárolnék Cormorá...

Pergetéshez vásárolnék Cormorán orsót, botot. Jó választás?

Figyelt kérdés
Folyó vizre,esetleg néha öbölben horgászom.
2012. jan. 16. 13:02
 1/4 gomzoli ***** válasza:

Cormoran márkából van olcsó és ócska, meg van drágább és jobb...

2 orsóm volt ilyen márkájú, 30 Euro körüli áron vettem őket 5-6 éve, de aztán hamarosan el is ajándékoztam őket a 7 éves unokaöcsémnek... A fékjük nagyon pocsék volt, (hátsó), és szaggatottan adta húzásra a zsinórt. Sokszor le is ragadtak, hogy kézzel kellett megmozgatni a dobot, hogy a fék meginduljon. Az összhatással sem voltam elégedett, kotyogás, holtjáték, ilyesmi...

Ma 30-35 euroért, azaz kb. 12 ezerért sokkalinkább vennék egy Catana-t a Shimano-tól, elsőfékeset. Ég és föld a különbség.

Botom csak egy volt cormoran márkájú, az is olcsó volt (Eurocor széria, pergető, 2,7m 30-60 gr.), használható, egyszerű bot volt, composite anyag, ami pergetéshez sajnos nem túl ideális (puhább, és nehezebb), úgyhogy az orsókkal együtt ez is a kiskölyöké lett. Törpeharcsázni jó neki.

Németországban nem tartozik a nagyrabecsült márkák közé. A tradícióval és névvel rendelkező gyártók közt talán az utolsó helyet foglalja el a köztudatban, ami a minőséget illeti.

2012. jan. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én shimano orsót vettem pergetni, de hamar kivégeztem. Most egy Daiwa orsót gyűrök de még csak tesztelem. Pergetni ne hátsófékest vegyél mert szerintem az nem pergetésre való. A Cormoran is jó mint szinte bármelyik másik csak meg kell fizetni. Sajnos itt sokszor igazolódik, hogy a drágább jobb.
2012. jan. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Miért nem jó a hátsófékes pergetni?

Az lefelé tekeri a zsinórt?!


Sok embert láttam már eredményesen pergetni rd orsóval, annak ellenére hogy az elsőfékeseket kiálltják ki annak.


Egyébként a Catana a Shimano idei áremelése óta 16000 körül van. Annyiért már alap Ryobit lehet venni! Ami nem rossz!


Egyébként Tubertini Kobe 5500-assal pergetek. Eddig bírta...

2012. jan. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 istvan82 válasza:

az elsőfékes orsó fékrendszere megbízhatóbb és jobb

spro blue arc

ryobi applouse

cormorant sztem ne vegyél

2014. jún. 3. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!