Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » A 2012-es új haldorádó finom...

A 2012-es új haldorádó finom ponty pellethez milyen márkájú és méretű horog a legjobb?

Figyelt kérdés

2012. febr. 6. 18:12
 1/3 Farkas Milán ***** válasza:

Nem akarlak megsérteni, de nagyon felületes vagy!! Most azt várod, hogy valaki írjon egy horogmárkát és egy horogméretet, amit ehhez a csalihoz jól tudnál használni?? Nincs ilyen, hogy egy adott csalihoz márka szerint kell horgot választani!! Szerintem ez számodra is logikus! Ez olyan, mintha én azt kérdezném, hogy a Banax Helikon orsómra milyen márkájú és milyen méretű zsinór lenne a legalkalmasabb? Nem tökmindegy?, Az a lényeg, hogy zsinór legyen rajta!!

Kérlek ne haragudj meg ezért, nem akartalak megsérteni. De a horgász egyik legnagyobb erénye a gondolkodás! Mégpedig a józan ésszel való gondolkodás és helyzetfelismerés. A horog márkája teljesen mindegy!! Vagy szerinted több halat fogsz fogni az 1800 forintis korda horoggal, mit a 600 forintos hayabusa horgokkal???

A haldorádónak egyébként a 2012-es újítások között nincs finom pontypellet, csak puha pontypellet van!! Vigyázz, a kettő nem ugyanaz, eltérnek egymástól! Egy a lényeg, hogy a horog ne legyen túl vastaghúsú, mert az szétrepesztheti a puha pelletszemeket!! Tehát csak véknyabb húsú horgokat. Ha felmész a haldorádóra és megnézed Döme Gábor "Hideg vízi pontyhorgászat feederrel 12. rész – Fagyos tippek, tanácsok" című videóját, akkor sok tanácsot kaphatsz!!

Sok sikert, Görbüljön!!

2012. febr. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kamasaki 71-807G, 1/0-ás méretben.

Arra ráfér akár 4 szem is ebből a csodából, ha nem akarsz a fűzögetéssel vesződni.

Esetleg a VMC 9649BZ szintén 1/0-ásban, ott áganként tűzhetsz négyet!

2012. febr. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Farkas Milán ***** válasza:

Nem tudom eldönteni, hogy te hülyéskedsz. vagy tényleg dili vagy! :)

Ezek a horgok nemhogy a pelletes horgászatra, de még a pontyozásra sem alkalmasak!! 1/0-ás horgokkal cápára horgásznak!! A haldorádó puha pontypellet 6-8mm átmérőjű! Ezek a pelletek még a vastaghúsú 6-8 -as horgokon is szétrepedhetnek! Azért írtam, hogy mindenképpen vékonyhúsú horgot kell használni 8-as vagy annál kisebb méretben!!

2012. febr. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!