Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Balaton átúszás! Belemerjek...

Balaton átúszás! Belemerjek vágni?

Figyelt kérdés

Szeretek úszni, gyerekkoromban versenyúsztam, azt hiszem mondhatom azt hogy jó a biztonságérzetem a vízben. Az állóképességem már nem olyan jó, de esti futásokkal, plusz heti 2-3 úszással feltudnám hozni jóra azt hiszem.

Fogalmam sincs, hogy 5,2 km menne-e. Medencében 3 km volt a max amit leúsztam, ennél több egyszerűen nem megy. 25 méteres medence van az uszodánkban, már a felénél konkrétan szédülni kezdek, annyit kell fordulni, így aztán megtippelni sem tudom, hogy menne-e a táv.

Nyárig sok idő van még, edzeni tudok rá, de képtelenség hogy ebben a medencében megpróbáljam a távot leúszni.

Minden érdekelne! Milyen a hangulat, az emberek, mi történik, ha valaki feladja? Megcsinálható-e mint hobbiból úszni szerető átlag ember? Tényleg érdekel minden!


2012. febr. 25. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Próbáld ki előtte nyáron, nem fárasztóbb-e neked az úszás nyílt vízben. De ha folyamatosan lejársz úszni és futni, nyugodtan próbáld meg szerintem. Csak ne kapkodd el az elejét, maradjon erőd.
2012. febr. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azért próbáld ki magad 50 méteres medencében, egyszer biztos el tudsz menni ilyen helyre is. Nyílt vízen állítólag más ilyen hosszú távot úszni, mint medencében, de azért érdemes egyszer medencében is végigúszni, lesz tőle egy kis önbizalma az embernek.


Szerintem keress magadnak egy társat, én kb. 2 hét eltéréssel úsztam 3000 m-t egyedül, aztán 6000-et ketten valakivel, és a másodiktól sokkal kevésbé fáradtam el.

2012. febr. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A problémám, hogy 100 km-s körzetben nincs 50 méteres medence. Nyílt vízre meg nem tudom milyenek lesznek az időjárási viszonyok, eljutok e előtte addig egyrészt, másrészt sajnos ott nem igazán tudom lemérni, hogy mennyit is úsztam pontosan.

25 méteres medencében én borzalmasan érzem magamat. Az első 1000-1500 méter elmegy valahogy, addigra már átesek a holtponton, eljön az, hogy "nem érzek semmit", csináljuk, de ahogy ez eljön, úgy elkezd pörögni minden és csak azt érzem, hogy fordulok és már megint fordulok és megint, megint meg megint... tényleg konkrétan szédülök egy idő után, így ebben sajnos biztos hogy nem fogom tudni ezt egyben leúszni, de azért próbálkozom feszegetni a határokat, mérni az időt, kalkulálni, aztán pedig csak eljutok valahova ahol van egy 50-es medence még mielőtt eljönne az átúszás ideje. :) Köszönöm a válaszokat!

2012. febr. 28. 22:14
 4/8 gomzoli ***** válasza:
Az, hogy többen melletted fognak úszni, és az egész eseménynek a hangulata doppingként fog rád hatni, főleg ha nem versenyként, hanem a magad kedvéért csinálod végig. Azt az 5200 métert akkor is végig tudnád OTT úszni, ha medencében csak 3 ezret volnál képes! (szubjektív véleményem) Úgyhogy hajrá! Önbizalom, és kondíció kell, és menni fog!
2012. márc. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

én vagy ötször átúsztam már a Balatont, párszor az Öblöt is (az 3600 méter). előtte uszodában mindig max. egyet szoktam, 25 méteres medencében:) úgyhogy nyugi, menni fog.

abba lehet hagyni, kb. 100 méterenként vannak hajók, de ne szállj fel, felesleges. pihenni is lehet közben, de azután meg nehezebb továbbindulni... a hajókról adnak vizet, szőlőcukort, ha kérsz. ha feladod, akkor nem kapsz pólót, csak ennyi történik:) simán megcsinálható, évente 10000 ember megcsinálja, kétlem, hogy mind profi úszó. én biztos nem, mégis megcsináltam jó párszor. csak azért nem többször, mert külföldön élek, nem mindig sikerül akkorra otthon lenni (leginkább a halasztások miatt.

2012. márc. 18. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem akarok senkit megsérteni, de az úszásban hogy lehet elfáradni ha nem versenytempóban nyomod? Balatonátúszásnál nem kell neked úgy menni mintha 100 méteren világbajnok szeretnél lenni. Gyors és hát kombóban szerintem simán áttudod úszni, persze ha normálisan tudsz úszni nem csak mondod hogy tudsz, és az egész nem töb mint kapálózás. Én a balatont még nem úsztam át, de más tóban úsztam 10-15 km-es távokat, én nem fáradtam el benne
2015. jún. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Na... hát gratulálok, hogy te ilyen szuper kondiban vagy....

A kérdésem óta kétszer átúsztam a Balatont, de azért azt nem mondanám, hogy nem fáradtam el a végére.

2015. jún. 30. 12:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Írtam, hogy nem akarok megsérteni senkit. Gratulálok hozzá! :) Annyit akartam kihozni belőle, hogyha valaki rendesen tud úszni, nem csak kapálózni, akkor egy 5-6 000 méteres táv az nem sok, főleg hogy nem versenytempóban kell tolni.
2015. jún. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!