Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » HORGÁSZAT! Tavasszal (tehát...

HORGÁSZAT! Tavasszal (tehát most) milyen ízesítésű pelletekkel érdemes horgászni? THX

Figyelt kérdés
2012. márc. 4. 18:41
 1/4 Farkas Milán ***** válasza:
100%

Én a pontyhorgászatnak a bojlis ágát művelem, de remélem, hogy segítséget tudok neked nyújtani! Tavasszal szerintem sokkal jobb eredményeket tudsz elérni élő anyagokkal vagy magokkal, mint különfajta pelletekkel vagy bojlikkal! Ha mégis ragaszkodsz a pelletekhez, akkor kerüld a magas halolajtartalmú pelleteket, mert azok nem működnek megfelelően a hideg vízben! Inkább az édes illetve fűszeres ízek válhatnak be ilyenkor! Azt ajánlom, hogy sötétebb tónusú etetőanyagot használj, mert az élénk színek ekkor még zavaróan is hathatnak a halakra.(A csali esetén ez nem igaz!!! Tavasszal nagyon jó eredményeket lehet elérni 1 szem apró, 10-14 miliméteres fluo pop-up bojlival!) Tudom ajánlani a haldorádó pelletes fekete etetőanyagát, ami nyári "döglött" vizekre lett kitalálva, azonban hideg vizekben is nagyon jól teljesít. Élőanyag használata mindenképpen fontos, mivel ilyenkor a halaknak fokozott fehérjeszükségletük van. Valamint jó, ha raksz bele csemegekukoricát is a szénhidráttartalma miatt. Viszont nem ajánlom a szúnyoglárva használatát abban az esetben, ha csak kifejezetten pontyra horgászol, mert a fehérhalak megzavarhatják horgászatodat. Viszont ajánlom, hogy tegyél bele sok aprómagot, például kendert, repcét és lent. Én a kisállat kereskedésekben kapható papagájkaját használom fel erre a célra. Nem kell főzni, elég ha forró vízben áztatod. Tavasszal mindenképpen oda kell figyelni az aromázásra, ugyanis ezen múlhat a horgászatod sikeressége!! Nyugodtan használhatsz töményebb aromákat, mint nyáron, de ne feledd, hogy azért ezt sem szabad eltúlozni. Tavaszi horgászatoknál legfontosabb a helykeresés!! Rossz idő esetén mélyebb vizet, felmelegedő víz esetén sekélyebbet keress! Tapasztalatom szerint nem muszáj drasztikusan leegyszerűsíteni a végszereléket. Én a hideg vizekben ugyanazokat a felszereléseket használom mint nyáron, viszont kisebb horoggal. Fontos, hogy a csalit mindenképpen könnyítsd ki! Vagy technopufival, vagy puffasztott rizzsel, vagy akár pop-up bojlival. Ugyanis ilyenkor a halak nagyon finoman táplálkoznak. A csali kikönnyítése lehetővé teszi azt, hogy a horog akkor is a hal szájába kerüljön, ha a hal csak a horog mellett lévő etetőanyagot szívogatja! Nagyon jó akadás érhető el így. Végül megosztom veled legeredményesebb hidegvízi módszeremet: Az etetőanyagot feldúsítom mindenféle aprómaggal, ahogy azt már ez előbbiekben leírtam. Az apró 10-12-es méretű horgot egy nagyon rövid, mindössze 5-7 centis előkére kötöm, és egy szem technopufival csalizok. Bedobás előtt a horgot belenyomom a kosárban levő etetőanyagba. A módszer sikeressége abban rejlik, hogy amikor a hal az etetőanyagban levő aprómagokat szívogatja, akkor a pufival csalizott horog egyenesen berepül a szájába. Sokan azt mondják, hogy tavasszal nagyon le kell vékonyítani a horogelőkét, azonban én az előbb említett módszerhez 36-os monofil zsinórt használok horogelőkének. Szerintem a zsinór vastagsága nem zavarja annyira a halakat, mint amennyire azt híresztelik. Ezt azért merem kijelenteni ilyen nagy önbizalommal, mert a vékony 18-as vagy 20-as horogelőkével nem fogtam több halat, mint a vastaggal!!

Ezt a választ egy korábbi kérdésre írtam, de szerintem erre a kérdésre is megfelelő!

Remélem nem untattalak nagyon! Sok sikert, és nagy pontyokat kívánok!

Görbüljön!

2012. márc. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Megfogadom a tanácsodat! Ez a technopufis dolog külön tetszik ;) :)
2012. márc. 5. 16:40
 3/4 gomzoli ***** válasza:
Ügyes! Szép és kerek egész válasz!
2012. márc. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Farkas Milán ***** válasza:

köszönöm az elismerő szavakat!

Mindig próbálkozik az ember! ;)

2012. márc. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!