Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászat. Törpeharcsa?

Horgászat. Törpeharcsa?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tanácsokat szeretnék kérni törpeharcsák ellen.

Ha fogok akkor hogyan fogjam meg mivel kicsi egy hal és 3 tüskéje van valamint ficánkol.

Elkészíteni? Valóban kevés szálka van benne?

Olyan tavon horgászom ahol üres horogra is jönnek a törpeharcsák és pici idegesítő már.



2012. márc. 24. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Fogsz egy vastagabb rongyot és megfogod vele. A húsa valóban finom, és szálka mennyiség sem vészes :D
2012. márc. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 gomzoli ***** válasza:
Szálka gyakorlatilag nincs benne, csak a gerince, és az abból leágazó rövidke bordák. A húsa tényleg jó, kár hogy olyan kicsi. De úgy vettem észre, hogy éjjel, körömnyi halszeletkékkel jobban a nagyobbját is meg lehet fogni.
2012. márc. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
hát fogtam én már olyan törpéket, hogy a 10 db-ba volt vagy 3kg :D
2012. márc. 24. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Mi úgy csináltuk, hogy ronggyal megfogtuk és laposfogóval szedtük ki a tüskéket.

Minket is idegesítettek, a 2,5 cm átmérőjű csalit bekapták:)

De tény, hogy finom és pl. halászléhez-amibe jó, ha többféle hal van-elengedhetetlen. De sütve, rántva is nagyon finom.

2012. márc. 25. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
haza viszed 2 órát meg hagyod állni őket sóba és akkor lejön a bőre!
2012. márc. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Gyakorlatilag nagyon finom. Bárhogy elkészíthető.

Na de mivel fogható ki?

A tóban nagyon sok van viszont nekem még nem volt egy se.

2012. márc. 25. 12:10
 7/8 Farkas Milán ***** válasza:
A törpeharcsát úgy lehet a legbiztonságosabban megfogni, hogy a háttüskéjét a mutató és gyűrűs ujjad közé vaszad, a hüvelyk ujjaddal pedig a hasát fogod!
2012. márc. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én Baja melletti faluban élek,nagyon finom a törpeharcsa halászlében is,ponyt mellé szoktunk rakni a lébe,de finom sütve is.Régen fogtunk 25-30dkg osakat is a helyi vizekben,de mostanában én is csak picikkel találkozom.

Én büdös kukoricával szoktam horgászni,arra viszonylag ritkán szokott rámenni,de ez hely függő is szerintem.

2012. márc. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!