Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Miért olyan rohadt hideg a...

Miért olyan rohadt hideg a víz az úszómedencékben?

Figyelt kérdés
Lefagy a t*köm amikor bemászok, miért nem teszik melegebbre?

2012. ápr. 17. 16:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha hideg, akkor úszol pár kört és jó lesz, bár az elején nagysz*r. Viszont ha melegebb akkor az elején jó, utána meg elalszol benne és nem lehet rendesen úszni.
2012. ápr. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Állítólag terheli a szervezetet a melegebb víz. Na erre én csak annyit tudok mondani, hogy jártam két helyre is gyógyúszásra, és mindkét helyen oktatómedence is volt egyben, ahol úsztunk (általános iskolák). Namost, egy oktatómedence melegebb, langyosnak érzed, mikor bemész.

Na, ilyen melegebb vizekben úsztam 1 km-t, de volt, hogy többet, a rekordom gyógyúszáson a 2 km.

Nem lett semmi bajom és társaimnak se.


Gyűlölöm a 30 foknál hidegebb vizeket... A szaunazuhanyzót és a merülőmedencét egyébként méginkább, az maga a valóságos hidegpokol.

2012. ápr. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem értem miért nem melegebb, szerintem semmi baj nem lehet belőle, az maga egy kínzás, hogy be kell jutni a medencébe...
2012. ápr. 17. 18:39
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nem hideg az. Olyan 23 foknál nem hidegebb. Most fejből nem tudom, de én ilyen "25, 28 fokos" kiírásokat láttam, ha minden igaz. Most hogy tényleg annyi-e, nem tudom.

Aztán lehet, helytől is függ, én eddig ilyen 25 fokos körüli medencékben voltam, de lehet, máshol hidegebb.

De az is lehet, hogy a te szervezeted rosszul bírja a hideget, míg a meleget meg nagyon jól bírod. Van, aki a nyári hőségben jól érzi magát, míg más meg kókadozik. Míg más meg 10 fokban lazán pulóverben mászkál, más meg kabát, sapka, sál.


De amúgy tényleg, melyik medencére gondolsz, és hány fokos ott a víz?

2012. ápr. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 gomzoli ***** válasza:
Szerintem a költségek is közrejátszhatnak. Mérettől függően akár 500-1000 m3 víz melegen tartása nem két fillér... Azt mondják, télen, a lakás fűtésénél 20 fok felett minden fok plusz 10% energiafogyasztással jár. Ez a víznél gondolom nincs másképp.
2012. ápr. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A nagy 25-50 m-es medencékre gondolok, és lehet, h az utolsónak igaza van. Mindenesetre köszi a válaszokat.
2012. ápr. 17. 21:02
 7/11 anonim ***** válasza:

27°C fok az általánosan elfogadott.

De őrült hideg... nem szeretem...

2012. ápr. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Jót nevettem a kérdésen :))))))

Szerintem is nagyon sz#r az elején belemenni,de utána okés.Ne legyél olyan nyámnyila bakker,férfi vagy.Legyél kemény,kőkemény waze.Ússzál waze ússzál.

2012. ápr. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Általában beugrom, hamarabb túl vagyok rajta. Csak az 1. egy percben majd meghalok xD
2012. ápr. 18. 15:12
 10/11 anonim válasza:
100%
előtte le kell zuhanyozni és nem lesz gond. amúgy én nagyon örülök ennek, szuperhősként se tudnék egy óránál többet úszni egy melegebb vízben. pár másodpercet megúszok az elején, a végére meg úgy kifáradok, hogy csak na :)
2012. ápr. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!