Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászok! Mi a különbség a...

Horgászok! Mi a különbség a csúszó és a fixen rögzített úszó között?

Figyelt kérdés
Arra vagyok kíváncsi hogy mikor melyik módszert ajánlatos használni, és hogy miért.

2012. ápr. 23. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
A csúszó az amikor kevés ólmot használsz, vagy csak egyet, és az közel van a horoghoz, és az úszó addig le tud csúszni, meg aztán fent magasabban van egy ütköző, ami megfogja, amikor beállítod hogy milyen mélyen legyen a horog. Én ezt akkor szoktam használni ha pl. nagyon ki kell centizni hogy hova dobok, ha 1-2 centire kell odatalálni pl nád mellé, mert van hogy nem jönnek ki a nádból a halak, pl.nappal, de kikukucskálnak és beszippantják kintről a kaját, akkor jó ez a módszer. A fix úszó meg egyértelmű.
2012. ápr. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ!
2012. ápr. 23. 21:19
 3/3 k.bogi válasza:
A csúszó úszót, akkor érdemes használni, ha a parttól messze horgászol (sokkal nagyobbat tudsz vele dobni) vagy ha mélyebb a víz. Mert a csúszó úszós pecánál a kis gumi ütközőt be tudod húzni a gyűrűk közé is. Ez a fix úszózásnál nem lehetséges. Az ólmozásnál szerintem nincs különbség. Mindkét módszernél annyi ólmot raksz fel, amennyit akarsz. Csak a csúszó úszónál figyelni kell, hogy az ólom és az úszó közé tegyél be egy kis ütközőt (ez lehet akár egy gyöngy is), hogy ne sérüljön az úszó. Személy szerint én jobban szeretem a csúszó úszót, mert messzebbre tudok vele dobni, még nagy szélben is. Ha pontosan tudsz dobni, akkor akár a nád elé/mellé simán be tudsz ezzel is dobni!
2012. ápr. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!