Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Egy sima kerékpárt hogyan...

Egy sima kerékpárt hogyan tudnák átalakítani vizibiciklire? :D

Figyelt kérdés
2012. ápr. 30. 17:46
 1/5 anonim válasza:
szerelsz rá egy csúszdát és a hátuljára ráírod azt,hogy 'vízi'
2012. ápr. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez jó kérdés :D

hát a kerekeit tuti le kell szerelni, és valami műanyag cuccot kell szerválni (lavornál nagyobbat), arra rászerelni az egészet. Mondjuk egy műanyag gyerek-kád? És a kerekei helyett ilyen vízben használható kereket vagy valamit felszerelni (hogy ilyet hogyan lehetne csinálni, arra hirtelen nincs ötletem), úgy, hogy az a kád vagy műanyag bigyó szélén legyen.


Szóval egy műanyag gyerekkádba bele a bicikli, valahogy rárögzíteni, és a kereket valahogy megoldani, tengelyt kivezetni. Szerencsére vízben nem kell differenciálmű a tengely közepére, szóval egyszerűbb, mint pl. autót csinálni a bicikliből.

De nem ártana valami mérnök ismerőst is megkérdezni, hogy a műanyag kádon belül pontosan hova kell tenni és hogyan legyen a kerék meg minden, mert ha egyenlőtlen a súlyeloszlás, nagyon döcögni fog, esetleg fel is borul egyből.

Bár lehet, gyerekkád nem is jó ötlet, talán attól elsüllyed, ha csak simán ráteszed a vízre és beleülsz. Lehet, azt is át kéne alakítani...


Így elsőre ennyi... jó kérdés!


Vagy! még jobb lenne egy kisebb csónakot átalakítani valahogy... csak akkor az "utasteret" teljesen le is kéne fedni, mert az úgy "izé" lenne különben, nem? Szóval csónakra rá a kerék nélküli bicikli (hogy mennyire süllyeszteni bele a csónakba, nem tudom), és ha kell a vízi kerekeknek és a tengelynek furatot készíteni a csónak oldalán valahol és arra rá a vízi kerék. Hát tömören így, de ezt jól át kéne gondolni, méricskélni, stb., mert ha bénán van összerakva, felborul meg minden baj van vele. Bár a csónak alapból nem borul fel, szóval ott akkora gond nem lehet már.

Elvileg érdemes a biciklit minél mélyebbre tenni a csónak aljához közel, mert a kerék annál inkább érintkezik a vízzel.

Hát úgy elsőre ennyi. Sok részletről egyáltalán nem írtam, így is hosszú lett.

2012. máj. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Már nem nagyon aktuális a kérdés, de próbálkozott ezzel más is:


http://www.youtube.com/watch?v=0KS1LtMwsMM&feature=related


Most már én is agyalok, hogy hogyan lehetne megcsinálni műszakilag igényesen. :D

2012. máj. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, és olyan is volt, aki csak leegyszerűsítette a dolgot. :)


http://www.youtube.com/watch?v=CDhdzToJ3pQ

2012. máj. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#4 - na de ennyire? Belehajítani én is belehajíthatom a bringát, még nagyobb távolságról is menne mint a fiatalembernek.. :D
2012. máj. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!