Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Egy vitorlás vagy egy motorcsó...

Egy vitorlás vagy egy motorcsónak megbízhatóbb? Úgy értem, hogy olvastam, hogyha a vitorlás felborul, akkor az fel is áll utána.

Figyelt kérdés
2012. máj. 5. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tök más a kettő. Motorcsónakkal akkor és úgy és oda mész, ahova csak szeretnél - hiszen nincs szükséged szélre; vagy nagyobb szélben is kimehetsz (míg vitorlással 5-ös szélben már kevesen merészkednek ki)

A vitorlás viszont sokkal hangulatosabb, természetközelibb.

Tőkesúlyos vitorlást is láttam már felborulni - és mivel leszúrt az árboc, lent is maradt (persze ez ritka, legtöbbször visszaállnak. A kisebb vitorlásokat viszont simán visszaállítod ellensúlyozással.). Az a titok, hogy nem kell felborulni. :)

2012. máj. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem a Balatonra céloztam, hanem mondjuk tengeren
2012. máj. 5. 12:45
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp a vitorlásra szavazok.

Motorcsónakból kifogyhat az üzemanyag, vagy meghibásodhat és meg vagy lőve.

Vitorlással pedig nincs ilyen, kivéve persze, ha törik az árboc, de ilyen alapon el se hagyd a kikötőt. :)

2012. máj. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
vitorlás amin van motor ha baj lenne? :)
2012. máj. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
halkan pisszegek... minden vitorláson van motor, ugyanis dokkolni mindig motorral dokkolnak.
2012. máj. 8. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezt aláírom. De akkor tegyük hozzá: a nagyobbakon.

És azt is: haladás szempontjából semmire sem jó, kikötőben max., meg végszükség esetére. (Ezért nem is tértem ki rá.)

2012. máj. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Csutak_Balazs válasza:
A motorcsónak a megbízhatóbb ( azért nem járják az óceánt a vitorlások), de sportból a vitorlásra szavazok.
2012. máj. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 x-2 válasza:
wtf? mit nem járnak a vitorlások??? motorcsónak sokkal veszélyesebb a tengeren. Az felborulhat, míg egy vitorlás nem! :)
2013. jan. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!