Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen úszásprogramot ajánlaná...

Milyen úszásprogramot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Szeretnék izmosodni, így elkezdtem úszni járni. Kérdésem, hogy milyen programmal lehet jó hatást és izmos testet elérni? Mit javasolnátok, mennyit ússzak (időben és hosszban mérve is érdekelne)? Milyen sűrűn kell járnom? Mennyi idő után van már látható eredmény?


177 cm vagyok és 74 kg, ebből szeretnék leadni és izmot felszedni.


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2012. máj. 7. 21:17
 1/6 anonim válasza:
Nekem a mellúszás a legnehezebb mert abban vagyok a legbénább, :D hátba és gyorsban jó vagyok és hogyha izmosodni akarok akkor biztosan a mellúszást választanám az előbbiek miatt amit írtam. Szóval te is azt csináld amiben a legbénább vagy mivel azért nem megy mert azok az izmok amik pl.: a mellúszáshoz kell azok nem elég erősek, de csak akkor csináld azt az úszást amiben béna vagy, hogyha tudod jól a technikáját.
2012. máj. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Az úszás leginkább a hát és s mell izmokra hatnak.

De ha lábra is akarsz izmot felszedni akkor kerékpározz vagy fuss. Egyébként az úszás a hátnak is jó nem lesz ferde a gerinced... Egyébként akkor menjél úszni amikor akarsz végül is nem árt. Én úgy szoktam, hogy ritmusváltásokkal úszok pl.: 2 hosz lazán utána 1 erőteljesen majd ez előrröl attól függ hogy bírom

2012. máj. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!! :)

2. válaszoló: a lábizmokkal kapcsolatban ezt gondoltam én is, mert amíg a karomban és a vállamban szokott lenni időnként izomláz, a lábamban úszástól még sosem volt.. :)

2012. máj. 17. 15:54
 4/6 anonim válasza:

Én is úszok , ha lábra akarsz erősödni akkor egyértelmű hogy sok lábtempót csinálj.Csinálj mindegyikből ugyan annyit hiszen mindegyik más izmodra megy a lábadon.

először kezd kevés adagokkal majd utána mindig többet.

Pl.: csinálsz 4X10 hosszt és utána egy kicsit pihensz, majd újra. Heti 1-2-3 bőven elég. Azt ajánlom, úszás mellett kicsit fuss is.


Jó edzést :D

2012. máj. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
utoldsó: azt tervezem, hogy hetente min. 3-4x fogok járni 3/4 - 1 órákra.. a mellette való futás jó ötletnek tűnik, igyekszem akkor azt is beiktatni :)
2012. máj. 17. 19:00
 6/6 anonim válasza:
Én heti 3x45 perces edzésre járok. Általában 30 hosszat úszunk egy edzésen, ami ilyenekből áll hogy mellúszás, hátúszás, gyorsúszás (az edzőm a gyorsúszásra fekteti a legnagyobb hangsúlyt), deszkával is szoktunk úszni a lábtempók javítása érdekében stb. Én már egy éve úszok és picit izmosabb vagyok, jobb a közérzetem.
2012. jún. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!