Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horvátországi nyaralásom...

Horvátországi nyaralásom során szeretném kipróbálni a búvárkodást! Minden papír nélkül milyen mélységig lehet merülni? Tudnátok javasolni olyan búvár klubot, akik ezzel foglalkoznak és jók?! Jelenlegi terv Zadar vagy Split.

Figyelt kérdés

2012. máj. 11. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Milyen szinten akarod csinálni?szerintem kezdetben bőven elég a sima pipás merülés,ahhoz nem kell semmi sem de még edző sem.Ha nagyon sokat tervezel búvárkodni akkor tudsz venni a decathlonban neoprén ruhát párezerért.

De sztem elöbb próbáld ki simán.Látni úgy is fogsz sokat és megtapasztalod hogy mennyire nehéz már 3 méterre is lemerülni a sós víz nagy felhajtóereje miatt.Ha egyedül akarsz az is más,mert egyedül lenni a víz alatt sztem elég barátságtalan dolog,nem fogsz annyit vagy olyan mélyen tölteni mint azt most gondolod.

2012. máj. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 rockstardh válasza:
Üdv. ha úgy gondolod a búvárkodást mint snorkelezés akkor ahhoz nem kell semmilyen papír de nem olyan élvezetes főleg nem Horvátországban viszont biztos vannak helyi búvár klubok (én még életemben nem merültem Horvátországban most nyárra tervezem) akik csinálnak úgy nevezett INTRO merülést ebben benne van az, hogy kapsz teljes felszerelést és 1 végzett oktató akiben 100% megbízhatsz levisz 20 percre 5-7 méter mélyre én ezt ajánlom és ha megtetszik akkor nyugodtan lelehet belőle vizsgázni itthon és a következő nyaralást már búvárkodósra tervezni :)
2012. máj. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 TomMunk válasza:
52%
Papír nélkül is merülhetsz akármeddig, csak egy idő után meghalsz :D Bocsi, de ezt nem hagyhattam ki, tudom, hogy nem kellett volna ilyet, csak jó kedvet akarok csinálni :D remélem, nincs harag
2012. máj. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De akkor legalább csináltál volna jókedvet,de nem volt vicces.Hol a poén :) ?
2012. máj. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Splitben szerintem biztos van búvárklubb. El kell nekeik mondani, hogy hi szeretnéd próbállni, és állnak rendelkezésedre. :) a megtetszett, akkor pedig a tanfolyamot is megcsinálhatod itthon :)
2012. aug. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
én 14 évesen most merültem előszőr rendes felszerelésel a vörös tengerben,Egy oktató jött le velem de egyedül mentem,mi fél órát voltunk lent,és 25 méterig mentem
2012. aug. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző ez komoly? :O

Úr isten.


Én 15 éves vagyok, én is 14 évese merültem először, már megvan az Open Water Diver vizsgám is. Ezzel a vizsgával 18 méterig lehet merülni. Vizsga nélkül hivatalosan az ilyen Discovery merüléseken (amin te voltál) olyan 6-10 méterig lehet lemerülni.


Csak hogy tudd, olyan merülés közbeni betegségek fordulhatnak elő, amikről fogalmad sincs...(és persze nem is kell tudnod róla, ha nem akarsz búvár lenni, erre lennének jók a merülésvezetők, de sajnos egyre több ilyen sztorit hallok :( ) hatalmas veszélynek tettek ki azzal, hogy teljesen tapasztalatlan embert ilyen mélyre vittek le. Ezt eggyáltalán nem tehették volna meg.

2012. aug. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Az, hogy nem tehetnék meg nem igazán érdekli Őket csak az az érdekes, hogy miért visz le valakit 25 méterre ugyan azért a pénzért amiért csak 10 méterre kéne maximum levinnie. És így ha történik valami a discoverys búvárral akkor elég szigorúan felelőségre vonják. Az oktatóm engem is vitt le 25 méter mélyre 15 évesen de akkor én már 4 éve búvárkodtam és 100 merülésen már túl voltam.
2012. szept. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez sajnos igaz :/


Ezzel a "merüljünk méllyebre mint amilyenre szól az igazolványunk" dologgal nekem annyira vegyes a véleményem.

Egyrészt úgy vagyok vele, hogy akinek nincs "végzettsége" az ne hősködjön, hogy milyen menő gyerek, hogy át meri hágni a szabályokat, hanem menjen el a vizsgára, ha méllyebre akar merülni.

Egyébként is áll a szőr a hátamon, az olyan búvárklubboktól, akik semmibe veszik a szabályokat, és marékszámra osztogatják a búvárigazolványokat, elárasztva gyakorlat nélküli, felkészületlen búvárokkal a vizeket, ami nem csak az emberre, hanem a környezetére is veszélyes. Gonoljunk csak bele, hogy egy többszáz éve növekvő korallt, milyen könnyen le tud törni egy kezdő, aki nem tudja olyan biztosan tartani a lebegőképességet. És az a szomorú, hogy nem egy olyan búvárral találkoztam, aki kb. ajándékba kapta az igazolványát, és semmit nem tud.


Viszont ez, amit leírtál, hogy már túl voltál 100 merülésen, és úgy csináltad ezt, ez úgy elgondolkoztatott ezzel a kérdéssel kapcsolatban.

2012. szept. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!