Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Szeretnék egy sportoktató...

Converse kérdése:

Szeretnék egy sportoktató tanfolyamot elvégezni (okj), sportmúlt nélkül ez lehetséges?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egy sportoktatói végzettséget, nézegettem is a képzési lehetőségeket,de a legtöbbnél sportmúlt is szükséges, ez azért gond, mert én evezés szakágban szeretnék sportoktató lenni, de abban még nincs tapasztalatom! Van olyan iskola, képzés, ahol a sportoktató képzés a sport alapjainak elsajátításával kezdődik? Köszönöm a segítséget!
2012. máj. 20. 21:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Aki nem tudja, tanítja, mi?


szánalmas sf vagy...

2012. máj. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

végülis a gyorstalpaló átképzés volt majdnem ilyen, amikor rendszerváltáskor az orosztanárokat angoltanárrá képezték át, egy leckével mindig a tanulók előtt jártak.

Az alapokat mindig előbb kell megtanulni, utána lehet oktatónak tanulni. Ezért van pl. egyetemekre is a felvételi abból már, amiből tovább tanul az ember.

2012. máj. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem úgy akarom tanítani, hogy én nem értek hozzá! pont, hogy olyan tanfolyamot keresek ahol az alapok megtanulásával kezdenénk! eszembe nem jutott, hogy az, hogy úgy tanítsak valamit, hogy nem értek hozzá! de köszönöm..a kedves válaszokat!
2012. máj. 22. 07:40
 4/5 anonim ***** válasza:
de akkor milyen alapok megtanulásával kezdenéd, ha már értesz hozzá? nem értem. második voltam :$
2012. máj. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ilyen nincs, vágod? sehol nem tanítják meg a sport alapjait. A sportoktatóin az égvilágon semmi sportspecifikus dolgot nem tanulsz (vagy nem sokat), és nem is kell hiszen a sportmúlt pont ezért szükséges. többezer edzésen vagy túl, tudod a sport csínját bínját, a leghatékonyabb edzésmódszereket. a sportoktatói csak ezt rendszerezi.


Ha nincs meg a sportmúltad, akkor nincs mit rendszerezni, ennyi. Ezért van az, hogy a sportoktatói mellett szakszövetségi engedély is kell. Pont azért, hogy kóklerek ne kaphassanak papírt, és ne égessék a sportágat.


ez alól csak a testépítő edző a kivétel. olyan is a színvonal...

2012. máj. 23. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!