Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Kezdő horgász vagyok és van...

Kezdő horgász vagyok és van itt a közelben egy jó és olcsó horgásztó mindenféle hallal benne 10 15 ös amurok is meg nagyobb pontyok kárász csuka törpeharcsa de keszeg nagyon nincs benne a többit lent (? )

Figyelt kérdés
na tehát szeretnék etetőanyagot készíteni házilag mert egy 4 5 6 óra horgászat után 2 kg anyag simány elfogy aztán anyagilag nem engedhetem meg magamnak a drágább etetőanyagot ugyhogy tudnátok irni néhány házilag olcsón elkészíthető előre letesztelt etetőanyag receptet pls.

2012. máj. 21. 21:12
 1/8 gomzoli ***** válasza:
Vegyél egy kiló bolti anyagot és hígitsd zsemlemorzsával, vagy szárított kenyérmaradékok reszelékével. Felturbózhatod leturmixolt csemege-kukoricával, sütőaromákkal.
2012. máj. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4-5-6 óra és 2 kiló?... az igen öcsém te aztán szórod a törpeharcsáknak a kaját... :D inkább vegyél kisebb etetőt de durván aromásítsd fel, amúrnak a büdös, fokhagymás etetőanyag kell és a majdnem rohadó kukorica, mellé mézes aroma és rendesen lesz eredménye, nálam a nád + mézes pufi vált be a megjobban
2012. máj. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 gomzoli ***** válasza:

A másik javaslatom:

Ha szeretnél a törpén kívül normális halakat is a környékeden tudni, érdemes még takarmánykukoricával is etetni. Főzés nélkül! A ponty és az amúr szívfájdalom nélkül eszi, simán megőrlik a garatfogukkal, a törpén viszont kifog. Csalizni ugyanez fúrva, és hajszálelőkére fűzve.

2012. máj. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
+ lebegtetni hogy az amur is fel tudja venni 100%osan és ne csak kapkodjon utána
2012. máj. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Farkas Milán ***** válasza:
Te aztán jól nyomod! Egy 4-6 órás horgászat alatt 2 kg etetőanyag. NEm tudom, hogy mit csinálsz. A legkevesebb idő, amit a vízparton töltök, 12 óra. Ez idő alatt két bottal horgászok, mindekettőn 35 grammos etetőkosár van. És így sem mindig használok el 1 kiló etetőanyagot. Múltkor például 21 pontyot akasztottam ( amiből 19 -et tudtam partra kényszeríteni egy kis időre). Ezen a horgászaton sem fogyott el egy kiló etetőanyag. Maradt kb.10-12 deka, amit az éjszaka is maradó horgászoknak adtam oda. Ezen kívül egész nap kb. fél kiló kukoricát etettem!
2012. máj. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 gomzoli ***** válasza:

Nem a vita kedvéért (dehogynem :-)), de szerintem nem túlzás az a két kiló, főleg, ha tele van törpével a tó, ami mindent felzabál. Bár ha keszeg tényleg nincs nagyon benne (hiszi a piszi, csak nem jutnak a horog közelébe a törpéktől), akkor meg minek erőltetni a darával való etetést?

Kell egy zárt kosár, abba pedig kis mennyiségű, de erős , tömény illatú kaja. Kicsi mennyiségben. Köréje szemes kemény kukorica, nagyobb mennyiségben.

Másik tézis, hogy tegyük fel a (az állítólag kevés mennyiségű) keszeg érdekel. Akkor a törpék miatt felejtsük el a fenék környékét, és felhőző, aprószemű etetés kell, amiben sem nagyobb falatok, sem keményre gyúrt gombócok nincsenek. A keszegeket fel kell csalni víz közé, de ehhez nagyon gyakran kell etetni, folyamatosan kis mennyiséget. A néhányadik óra végére simán túl is lépheti a kétkilós mennyiséget amit be kell etetnie.

De nektek is igazatok van abban amit írtatok.

2012. máj. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

mivel leirtaam hogy kezdő horgász vagyok még nemtudom hogy mennyi etetőanyag kell meg hog y a két kilo az sok-e de legalább most rájöttem


köszi a tippeket

2012. máj. 22. 17:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha keszegre akarsz rámenni, és olcsón, akkor kukorica-búza ledarálva nagyon apróra, összekevered sós homokkal, teszel hozzá egy minimális etetőanyag-ragasztót, de abból tényleg keveset, addig fogja össze, amíg leér az aljára. Ott elkezd ködölni, a keszeg azt szereti. Törpét riogatni meg tényleg jó a szemes főzetlen kukorica közé:) Tapasztalataim szerint a mézes ízt sem szeretik annyira, de ezzel lehet csak szerencsém volt:)

Ismerősöm olajon pírított sós homokkal horgászik és rengeteg halat fog vele:)

2012. jún. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!