Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » HORGÁSZAT. Miért csak az...

HORGÁSZAT. Miért csak az egyik botomra jönnek a halak? Többi lent.

Figyelt kérdés

Fekete botom:

18as damil(nagyon vékony, átlátszó) úszós, hosszú szárú tűvel (kis tűvel)


Zöld botom: 20as damil(bordó), úszós, tű mérete ugyan akkora kb mint a fekete botomon, csak ez nem hosszú szárú hanem normális.


mind2 tű arany színű.


Miért csak a zöld botomra van kapás?

az úszó mind2-n egyforma mély volt. és szinte egymás mellett horgásztam a 2 bottal. (3-4m)



2012. jún. 12. 10:27
 1/9 A kérdező kommentje:
kukoricával horgásztam
2012. jún. 12. 10:28
 2/9 gomzoli ***** válasza:

Próbáld ki, hogy a zsinórt lecseréled a "nem működő" boton. Lehet, hogy szaga van, például esetleg megfogtad az orsót, vagy a zsinórt tankolás után, vagy ilyesmi. Mert a vastagsága és a színe miatt még valószínűleg jó lenne. Abból gondolom ezt, hogy az egyetlen lényeges különbségnek csak az eltérő zsinórok tűnnek.

3-4 méter mélyen elég sötét van a víz alatt, nem valószínű, hogy a halakat az a kis különbség a horgok formája között zavarná. Kapásod akkor is lenne rá, legfeljebb sokszor félbemaradna.

Ha egyáltalán nincs rá kapásod (vagy csak alig-alig), akkor ott a szagokban van a hiba.

2012. jún. 13. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

horog színe vagy előke eltér?

Ha nem, én is csak a szagokra tudok gondolni.

2012. jún. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

zsír új zsinór :( most vettem. tiszta kézzel helyen tettem fel a zsinórt :S


olyan nem lehet hogy valamiért a damilt megérzik a halak? lehet hogy a nem működő botomon (az új damil) túl merev volt vagy valami ilyesmi. hm?

2012. jún. 13. 23:23
 5/9 A kérdező kommentje:

zsinór=damil.


előke nincs

2012. jún. 13. 23:23
 6/9 anonim ***** válasza:
A bordó zsinór tisztább vízben nem annyira nyerő, oda én tennék egy előkét.
2012. jún. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
dehát a bordóra jöttek a halak :D
2012. jún. 14. 08:51
 8/9 anonim ***** válasza:

Már belekavarodtam: XD

Zavaros vízben horgászol? Mert ott a bordó jobb, mint az átlátszó, azon megcsillanhat a fény.

Én mindkettőre tennék egy 12es monofil előkét(én Nevis Spectront használok, nekem bejön, olcsó és elég erős), 16-os pink horoggal (tubertininek biztos van ilyen), erre a kombinációra biztos jönniük kell.

Nem tudom, milyen terepen horgászol, a 12-16-os kombináció csak hasraütés egy igen finom szerelékre, keszeg, kárász, kisebb ponty fogható vele.

2012. jún. 14. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 gomzoli ***** válasza:

3-4 méter mélyen nem csillog semmilyen damil, hacsak nem fluoreszkál... Talán a kristálytiszta alpesi tavakat kivéve.

A 18-as pedig nem hiszem, hogy merevebb lenne a 20-as bordónál.

Ami még esetleg előfordulhat, hogy az a 18-as valójában 22-es. Sok gyártó csal, hogy a papírforma szerinti teherbírást produkálni tudja a zsinórjuk. Az összes zsinórfajta és -márka 80%-ában nem valósak az adatok (erről cikk is volt egy-két éve), vagy a tényleges átmérő nagyobb a megadottnál, vagy ha ez stimmel, akkor pedig a szakítószilárdságra megadott érték volt eltúlzott.

Tehát lehet, hogy valóban merev az a zsinór, mert lehet, hogy vastagabb a gyárilag megadott mértéknél.

2012. jún. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!