Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Feeder horgászatra tudtok...

Feeder horgászatra tudtok ajánlani Super - extra Heavy távdobó botot?

Figyelt kérdés

Őket szemeltem ki eddig:

[link]

és

[link]


Az elsőért reális ez az ár? Mi a véleményetek erről a kettőről? Tudtok esetleg mást ajánlani ebben a kategóriában?


2012. jún. 12. 18:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
a cormorant inkább megvenném mint a nevist. mást tudnék ajánlani, de az már huszonezres történet.
2012. jún. 12. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Johnt más bot is ebből a kategóriában 30.000 limitig. Orsót tudnál ajánlani?
2012. jún. 12. 19:32
 3/14 anonim ***** válasza:

nevis No Limit Feeder 390


Nevis No Limit Plus Super Heavy Feeder

Hossz:4-4,5m

Szállítási hossz:140cm

Gyűrűk száma:16

Dobósúly:50-180g

Tömeg:410g


az utóbbi bot 36000 huf


orsót pedig ez alapján a cikk/videó alapján válassz :) innen mind jó, csak a pénztrcád szab határt annak h melyiket veszed

[link]

2012. jún. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szerintem a nagyon irdatlan heavy feeder már a feederezés élményét rontja, persze ez az én egyéni véleményem.

Egy jó távdobó botot és egy lágy feedert többre becsülök:)

2012. jún. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Farkas Milán ***** válasza:

Egyetértek az előző válaszadóval. Szerintem már a feederezés élményét rontja az, hogy ilyen durva botokat használnak a horgászok. A feederes horgászatnak pont a finomszerelék a lényege. Csak mostanában mindenkinek távdobási mániája van! ( MÁr lassan készítenek távdobó match és még távdobó rakósbotot is ! :) )

Ha távolra akarsz horgászni, akkor egy bojlis pontyozó botot, vagy egy surf botot ajánlok!

2012. jún. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Farkas Milán ***** válasza:

Manapság a feederezés elvesztette a lényegét. Sokszor szembesültem azzal, hogy a tripla-dupla-extre heavy feedereken "bojlis"-végszereléket alkalmaznak. ( 100-120 grammos ólom, leadcore zsinór, 4-es és 2-es horgok, és ráadásul bojlival csaliznak!)

A szereléket jól megsuhintják, kétszer akkorát dobnak vele, mint én a bojlis bottal. Aztán meg rám tesznek megjegyzéseket, hogy milyen hülye bojlis vagyok. De kérem szépen: ugyanazt a végszereléket használjuk, csak a horgászbot más! Ebben az esetben ő a hülye, mert a feederbotot nem arra használja, amire eredetileg készítették! VAlamint azért is szidnak, mert hülye bojlisként nagy ólmokat és önaksztó cuccokat használok...mert ők nem??

Ráadásul már ezek a feederbotok manapság olyanok, mint egy dióverő rúd. NEhezek, merevek, egyszerűen nem jó velük horgászni.Például: A most tulajdonomban levő 3 librás bojlis botok könnyebbek és puhábbak, mint ezek a "harcsázó-tengeri feederek"!

Tudom, hogy ez szervesen nem tartozik ide, de nem bírtam tovább magamban tartani! :)

2012. jún. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek:)

Én feederben pont a lágyságot, lazaságot szeretem.

12-6 méret között választok horgot, használok dobóelőkét, repült már el szerelékem:)

60as erőgumi, 14-16os monofil előke, extrém helyzetben 0.08-as fonott. Imádom, mikor érzem a hal minden rezdülését fárasztás közben, még egy dévérrel is elvagyok:)

2012. jún. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

6 ból 2 válasz. Hm. Nem rossz nem rossz. Rosszabbra számítottam. Sőt már kifejezetten vártam hogy azon hozzászólókat akik megmondják nekem hogy A helyett legyen inkább Y (ennek az oldalnak az átka sajnos).

pistus11, Farkas Milán értékelem hozzá szólásotokat DE figyelmen kívül is hagyom! Eltudom dönteni milyen horgász technikát-bot fajtát akarok használni! ’’Már lassan készítenek távdobó match és még távdobó rakósbotot is ! :) ) ’’ Remélem is hogy készítenek. Sőt azt is kifogom próbálni! Korlátolt embernek tartom azt aki ne próbál ki újdonságokat és nem fejleszti ezáltal önmagát. Surf és bojlis botom is van. Az hogy ki milyen botot használ önmaga dönti el, jó kritikából mindig kevés van. Amúgy ha az adott ember nem az adott eszközzel valósítja meg elképzelését az ront a végrehajtás élményén.

2012. jún. 14. 12:10
 9/14 Farkas Milán ***** válasza:

Látszik, hogy nem érted a problémát! Az a helyzet, hogy a feeder botot és a módszert direkt a finom szerelékes apróhal horgászatra dolgozták ki. Ezután jött a nagy pontymánia. Ezalatt elkezdtek csinálni nagyobb teherbírású feedereket nagyhal horgászatra. Ez idáig OK.!

Csak aztán , ahogy már az előbbiekben leírtam, jött a nagy távdobási láz. Szerintem nem csak én tapasztaltam már azt, hogy a horgászat átalakult egy távdobási versennyé! Ezt a nagy feeder bottal való távdobási lázat egy ember hatásának tudom be: Döme Gábornak. Félreértés ne essék, nagyon tisztelem őt. Nélküle szerintem a hazai bojlis társadalom sem járna ott, ahol most jár, mert pozitív értelemben hat a munkássága minden horgászmódszerre!! De amíg ő nem kezdte el hangoztatni a távdobást, és nem jelentek meg a nevével fémjelzett nagy dobósúlyú feederek, addig senki sem akart kidobni a világból egy feeder bottal. Én már úgy fogom fel, hogy a finom szerelékes módszerek listája egy módszerrel csökkent: a feederezéssel! Manapság minden távdobó: Távdobó bot, távdobó zsinór, távdobó orsó...mi következik ezután? Netán távdobó sátor, távdobó stoplis bojlis bakancs, távdobó bojlis ágy...stb.

Nekem ezzel van a problémám. Már a 1.75-2 librás finom bojlis botokra is odaírják, hogy távdobó! Ennek nincs értelme. A feederbot is elvesztette eredeti funkcióját. Ez olyan, mintha 10-15 gramm dobósúlyú harcsázóbotokat csinálnának a mostani 400-700 grammos botok helyett azzal a jelszóval: " Mindenünk a finomszerelékes horgászat! Ne használjunk durva botokat, óvjuk a harcsát! Nehogy véletlen szétszakítsuk a száját! "

Nem szeretném megmondani, hogy mit csinálj. Azt csinálsz amit akarsz, úgy horgászol, ahogy akarsz.Csal kifejtettem a véleményemet!

2012. jún. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Múltkor láttam távdobó pickert, akárt 50-60 méterre is bevethető szerelék:) Mondom, te jó ég, már pickerrel is?
2012. jún. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!