Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Miért pereg le sok damil az...

Miért pereg le sok damil az orsóról?

Figyelt kérdés
Most vettem az orsót meg a damilt is. Mikor bedobok akkor nagyon sok damil lepereg. De miért? Nagyon zavaró mert ilyenkor elfújja a szél oldalra a szálló damilt és beleakad mindenbe. Nagyából betartottam azt a mennyiségű damilt amit ír az orsó papírja. 35g-os gubanc mentes etetőkosárral és 0,30-as damillal horgászom.
2012. júl. 9. 15:07
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem hogy haver botjával simán bedobok úgy hogy nagyon minimális a plusz damil. Tehát nem a dobási technikával van baj.
2012. júl. 9. 15:12
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

Üdv, a damil súlyával is lehetnek bajok, a 30-as zsinór nem egy könnyű, ha színezett, akkor pedig még nehezebb!


Minél több a gyűrű a pecádon, annál kevesebb a zsinór veszteség, lásd; Feeder botok.


Mikor anno bojliztam egy egyszerű trükköm volt.

A féket beállítottam egy kitapasztalt értékre, amit megjelöltem az orsón alkoholos filctollal. Mikor bedobtam a szereléket, lecsaptam a felkapókart, a fék engedte a szereléket, viszont volt annyira erősen beállítva, hogy tudjak rajta annyit tekerni, hogy a zsinór teljesen feszes legyen, ha nyeletőféked van, akkor nagy előnyöd is van!

2012. júl. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 gomzoli ***** válasza:

Több oka is lehet:

-viszonylag kicsi, keskeny dobátmérőjű orsón viszonylag vastag zsinór.

-merev, kemény zsinórt vettél.

-Nagy volt aznap az oldalszél...


Egészen egyszerűen kiküszöbölheted a problémát:

Bedobáskor, amikor a szereléked még a levegőben van, de már csak méterek választják el a vízbe csapódástól, kézzel lefogod, pontosabban az ujjaid közt fokozatosan szorítva lefékezed az orsóról lefutó zsinórt, így ha sikerült az időzítés, akkor a levegőben lévő teljes zsinórod ki fog feszülni és egyenesedni! Gyakorlással hamar megtanulható, és igazából ez a helyes bedobási technika, amit mindig alkalmazni kellene.

2012. júl. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszaitokat! Igen azt szoktam hogy kézzel lassítom a a damilt. Azt hittem rosszul csinálom.
2012. júl. 9. 20:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!