Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Miért nem tudok lebegni a...

Miért nem tudok lebegni a vízen? (háttal "ráfeküdni")

Figyelt kérdés
Ma egy úszástanár mondta, hogy erre nem tud mit mondani, mindent helyesen csinálok, én mégsem tudok. 21 éves vagyok amúgy. Valaki hallott már ilyet,hogy van aki egyszerűen nem tud?
2012. aug. 7. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Régebben én is tudtam, ma már nem:D

Vagy rossz légzés, vagy rossz tartás, más nem lehet.

2012. aug. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert félsz.
2012. aug. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem félek. Ez egész biztos!:)
2012. aug. 7. 14:53
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha teleszívott tüdővel sem tudsz, akkor az az alkatod miatt (a test-zsír arányod miatt) a legvalószínűbb. Én gyerekkoromban nem tudtam, mert girhes voltam, persze, hogy egy rakás csont nem úszik a vízen. Most pedig sportos alkatom van, a lábaim is megvastagodtak azóta, ezért ha meg is próbálok felfeküdni, akkor a lábaim először is lehúznak, és beállok függőlegesbe, mint egy bója, aztán orrig elmerülök, és ott állok meg stabilan. Ha kifújom az összes levegőt, akkor pedig elkezdek süllyedni mint egy kő.


Volt egy nagyon kövér barátom, ő minden megerőltetés nélkül képes volt lebegni, a tüdeje telítettségétől függetlenül. Be is bizonyították a Brainiac-ben, hogy a kövérek sokkal könnyebben lebegnek, mint a soványak vagy az izmosak :)

2012. aug. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Sznofru ***** válasza:
Ha zsiros vagy akkor tudsz lebegni, ha izmos akkor elsullyedsz.
2012. aug. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

próbáld úgy h közben először a medence szélébe kapaszkodsz a kezeddel.

vagy a lábadat teszed a medence szélére (ha a vízszinttel egy szintben van a medence széle) és úgy lebegj.

én néha közben befogom az orrom és hátrahajlok és lemerülök :D lehet játszadozni, közben rájön az ember a trükkre.

2012. aug. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én szeretem még a vizihullát is játszani. :) Amikor hason fekszel a vízen, és visszatartod a levegőt. Mivel elég jó vagyok ilyenben, már a páromat is sikerült megijeszteni. :D

Egyébként valóban talán az a legjobb megoldás, ha a lábaidat kiteszed a medence oldalára, és csak a felsőtesteddel lebegsz a víz felszínén. Előbb utóbb rájössz a technikára. Nekem például húz le a lábam, viszont ha ellentartok akkor egész szépen tudok feküdni rajta.

Az való igaz, hogy a felsőtestem zsírosabb már ( most is járok sportolni, de nem vagyok egy szálkás alkat ), de egy 20 éve, kiskoromban, mikor úszó edzésre jártam is meg tudtam csinálni.

Úgyhogy hajrá. :)

2012. aug. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
jajj eza közép kori felfogás minden testalkalttal lehet lebegni, sovány és hájas is tud csak a technikáját kell elsajátítani én 10 percig szoktam átlagos alkat és zsír has.
2020. szept. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
8-as, persze, hogy neked természetes és fogalmad sincs milyen mikor valaki szálkás és egy gramm zsír nincs rajta ezért nem tud lebegni. Feletted elég sokan leírták mi a szitu. Olvass utána. Ja és egyébként a vízihulla sem technikázik sokat mégis feljön a felszínre főleg ha kövér.
2022. máj. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!